Ethereum, Theta, Filecoin Fiyat Analizi – Analistten Kritik Uyarılar – 9 Haziran

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin’in %9 düşüş gösterip $32.000 dolara gerilemesiyle beraber genel kripto para piyasalarında da ayı havası hissediliyor. Ethereum, THETA ve Filecoin gibi altcoinler kritik destek seviyelerine tutunsa da, analiste göre keskin sell-off tehlikeleri devam ediyor. Saif Naqvi bu altcoinlerin fiyatlarını değerlendirdi…

blank

Ethereum [ETH]

blank

blank

Ethereum kritik direnç noktası olan 2.900 dolara yaklaştıkça, satıcıların piyasanın kontrolünü ele geçirmesiyle beraber yukarı yönlü bir çıkış olamamıştı. ETH fiyatları yükselen bir üçgen formasyonu içerisinde düşüş gösterdi. Analiste göre 2.500 dolar bandında halen destek kırıntıları olsa da satış baskısı bir diğer çöküşe neden olabilir. Naqvi’ye göre MACD değeri ayı lehine bir dönüşüm geçirdi ve denge noktasının altına bir iniş tehlikesi bulunuyor.

Analiste göre Awesome Oscillator (AO) değeri ise ayı lehine bir momentum sergiledi ve herhangi bir düşüş durumunda fiyatlar 2.200 dolara kadar gerileyebilir, daha keskin bir sell-off durumunda ise ETH fiyatları 1.900 dolara kadar düşebilir. Analist, kayıpların 2.500 dolarda durdurulması durumunda 3.000 doların üstüne çıkışın halen mümkün olduğunu düşünüyor.

Theta [THETA]

blank

THETA son 24 saatte %8’lik bir düşüş gösterdi ve analiste göre 8.27 dolar seviyesinde bir destek bulmuşa benziyor. THETA fiyatları yukarı kanalı olan 8 dolar ile 11 dolar arasında gidip geliyor. Analiste göre THETA’nın göstergeleri birkaç tane uyarı sinyali verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Naqvi, RSI değerindeki ayı lehine ayrışmanın son gerilemeyi doğruladığını söylüyor ancak aşağı yönlü trendi daha endişe verici gözüküyor. Awesome Oscillator (AO) değerindeki ayı lehine ikiz pik görünümü de analiste göre satış baskısının yolda olduğuna bir işaret olabilir. Analist, kanalın alt trend çizgisinin kaybedilemsi durumunda 6 dolara bir iniş olabileceği konusunda uyarıyor.

Filecoin [FIL]

blank

Filecoin 85 dolar ile 95.5 dolar arasındaki gidiş gelişlerinden kurtulup yukarı yönlü atağa hazırlanırken genel kripto para piyasalarındaki çöküş bu hazırlığa sekte vurdu. 4 saatlik grafikte FIL fiyatları kanalından aşağı indi ve analiste göre diğer bir savunma hattı bulunan 75 dolara doğru geriledi. Naqvi’ye göre stokastik RSI değeri aşırı satış bölgesinde boğa lehine bir dönüşümün eşiğinde bulunuyor ve FIL fiyatları mevcut desteğine tutunabilir. Analist, saatlik grafiğinde bu seviyeden kısmi de olsa boğa yükselmesine işaret ettiğini söylüyor.

Ancak Awesome Oscillator değerindeki ayı lehine momentum ile birlikte FIL fiyatları analiste göre bir diğer çöküş için savunmasız durumda. Naqvi böyle bir durumda fiyatların 60-65 dolar bandına inebileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend