27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Ethereum ve DeFi Tokenlerinde %10’un Üzerinde Artış Yaşandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto piyasası hafta sonu uykusundan uyanırken Ethereum, önemli bir artış yakaladı. Ethereum’daki fiyat artışı, DeFi tokenlerini de beraberinde yükseltti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasası bugün pozitif yönde hareket ediyor.
  • Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum, son 24 saatte %11’lik bir artış kaydetti.
  • Pek çoğu Ethereum ağı üzerine kurulu olan DeFi tokenleri de bugün %10’un üzerinde yükseliş yaşadı.

Ethereum fiyatı son 24 saat içinde %11 artarak 2.640 Dolara yükseldi. Ethereum’daki fiyat artışı, pek çoğu Ethereum ağı üzerine kurulu olan DeFi tokenlerini de beraberinde yükseltti.

Binance indirim kodu

DeFi’deki Büyüme Devam Ediyor

15.6 milyar Dolarlık piyasa değeri ile en büyük DeFi tokeni olan Uniswap (UNI), geçtiğimiz gün %12 artış yaşayarak 27 Dolar fiyatına ulaştı. UNI tokeni, geçtiğimiz hafta genelinde de %28’lik bir artış yakalamıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

13.4 milyar Dolarlık piyasa değeri ile UNI’nin en yakın rakibi olan Chainlink (LINK) ise bugün %15’lik bir artış kaydetti ve mevcut fiyatı olan 31 Dolara ulaştı. LINK tokeni, geçtiğimiz hafta genelinde ise %32’lik bir artış yakalayarak dikkat çekmişti.

Bazı diğer DeFi tokenleri de geçtiğimiz hafta büyüme kaydetti. Aave (AAVE) ve Maker (MKR) bugün %10’un üzerinde artarken; son bir haftada ise sırasıyla %6 ve %1 oranında yükseldi.

Bitcoin ve XRP de Yükseliyor

Kripto piyasasındaki en büyük DeFi tokenleri yükseliyor olabilir; ancak yükselişte olan tek kripto para onlar değil.

Çevresel etkileri nedeniyle uzun zamandır tartışılan lider kripto para Bitcoin de bugün değer kazanıyor. Şu anda 37.000 Dolar seviyesinde seyreden BTC, bugün %4 ve geçtiğimiz hafta genelinde ise %6 oranında artış kaydetti.

İlgili Haber:  Fed Kararının Ardından Bitcoin Fiyatında Artış Yaşanıyor: Kripto Para Piyasasında Son Durum

Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para olan XRP de son birkaç gün içinde önemli bir fiyat artışı yaşadı. Şu anda 1.02 Dolar seviyesinde seyreden Ripple’ın XRP tokeni, bugün %15 ve geçtiğimiz hafta genelinde de %27 değer kazandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar