27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

Ethereum ve Solana, Bir Haftada 100 Milyon Dolarlık Metaverse Satışı Yaptı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Metaverse arazilerine yatırılan paranın çoğu Ethereum tabanlı projelere gitse de; Solana da endüstri içindeki payını gün geçtikçe artırıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum ve Solana üzerindeki metaverse projelerine yalnızca geçen hafta 100 milyon Doların üzerinde yatırım yapıldı.
  • Metaverse endüstrisi, özellikle de Facebook’un bu alandaki planlarını açıklaması ve ismini “Meta” olarak değiştirmesinden bu yana adeta altın çağını yaşıyor.

Kripto analiz sitesi DappRadar’a göre, Ethereum ve Solana üzerindeki metaverse projelerine yalnızca geçen hafta 100 milyon Doların üzerinde yatırım yapıldı.

Binance indirim kodu

Metaverse Dünyası Büyüyor

Metaverse dünyasında, hangi blok zincirinden olursa olsun yatırımcılar bir sanal arazi satın alabilir, üzerine kendi sanal dünyalarını kurabilir ve kendi avatarlarını geliştirip başkaları ile etkileşime girebilir. Tüm bu süreçlerin tamamında ise NFT’ler kullanılabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Metaverse endüstrisi, özellikle de Facebook’un bu alandaki planlarını açıklaması ve ismini “Meta” olarak değiştirmesinden bu yana adeta altın çağını yaşıyor. DappRadar da konu ile ilgili bir yazısında, “The Sandbox ve Decentraland gibi sanal dünyalara yönelik ilgi dalgası, Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirmesiyle başladı.” ifadelerini kullanıyor.

Ethereum Tabanlı Metaverse Projeleri

Gerçekten de bu projeler bir süredir rekor işlemler bildirerek metaverse dünyasına yönelik artan ilginin kanıtı olmaya devam ediyor. En büyük metaverse projelerinden biri olan The Sandbox’da geçen hafta genelinde 86.56 milyon Dolarlık sanal arazi satışı yapıldı. Ayrıca Adidas, aynı süreçte The Sandbox ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Spor giyim devi, metaverse’nin “dijital dünyadaki en heyecan verici gelişmelerden biri” olduğunu söyledi.

DappRadar’a göre sanal arazi satışlarında öne çıkan bir diğer metaverse projesi ise Decentraland oldu. Yatırımcılar, Decentraland’ın sanal dünyası için son 7 gün içinde 15.53 milyon Dolarlık harcama yaptı. Hatta NFT tabanlı sanal emlak şirketi Metaverse Group, geçen hafta yalnızca bir adet Decentraland arazisi için 2.43 milyon Dolar ödeme yaptı.

İlgili Haber:  Metaverse Tokenleri Büyümeye Devam Ediyor: SAND, Son 1 Haftada %75’lik Fiyat Artışı Yaşadı!

DappRadar, önde gelen diğer iki Ethereum tabanlı metaverse projesi CryptoVoxels ve Somnium Space’in de geçen hafta arazi satışlarında sırasıyla 2.68 milyon Dolar ve 1.10 milyon Dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

Solana da Metaverse Dünyasının Önemli Bir Aktörü Haline Geliyor

Ethereum tabanlı projelerin dışında; bir “Ethereum killer” olarak nitelendirilen ve piyasa değerine göre 5. en büyük kripto para SOL’un dayandığı blok zinciri olan Solana da metaverse alanında ve bu alana yönelik NFT satışlarında önemli bir büyüme kaydetti.

Portals adlı bir metaverse – NFT projesi, geçen Cuma günü Solana blok zinciri üzerinde piyasaya sürüldü ve daha şimdiden yaklaşık 10 milyon Dolarlık satış yaptı. Bu satış seviyesi ile Portals, Decentraland’ın hemen ardından 3. en çok satış yapan metaverse projesi konumuna yükseldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend