1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Ethereum ve Uniswap Rekor Kırdı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dün Bitcoin topluluğunda umutlu bir bekleyiş hakimdi. ABD’li teknoloji devi Facebook’un Bitcoin’e yatırım yapacağı söylentileri arasında Bitcoin fiyatları da hafif bir şekilde yükseldi. Hatta kısa bir süreliğine de olsa 56.000 barajı aşıldı. Facebook’un, Apple ile eşzamanlı olarak gerçekleştirdiği ilk çeyrek raporunun sunumunda, büyük bir hayal kırıklığı gerçekleşti ve şirketin Bitcoin’e yatırım yaptığına dair bir işaret bulunamadı. Umutla bekleyen yatırımcıların bu hayal kırıklığı Bitcoin fiyatlarının düşüşe geçmesi sonucunu doğurdu. Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatları 53.389 dolar seviyesinde geziyor.

Binance indirim kodu

JPMorgan: “Ethereum’un Performansı Bitcoin’in Üstüne Çıktı”

Bitcoin’de yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen Ethereum ve Uniswap’tan güzel haberler geldi. İki kripto paradaki ralliyle birlikte fiyatlar yükselişe geçti. Avrupa Yatırım Bankası’nın tahvil işlemlerini yürütmek için Ethereum Blockchain’ini kullanmak istediğini söylemesiyle de Ethereum fiyatları ani bir yukarı yönlü hareket gerçekleştirdi. Bu gelişmeler ile birlikte Ethereum 2.798 dolar ile kendisine ait yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu belirledi. Ayrıca yaşanan ralli de sona ermişe benzemiyor. Bu yazının yazıldığı dakikalarda Ethereum fiyatı 2.766 dolar seviyesinde.

Binance indirim kodu

Nisan ayında Ethereum’un, Bitcoin’in performansını geride bıraktığı artık herkesin bildiği bir gerçek haline geldi. JPMorgan’a göre Bitcoin, bir birikim aracı olarak kendini kanıtlamış olsa da, Ethereum ağının etrafında tamamen yeni bir endüstri alanı doğuyor. Bu yüzden bankaya göre bu performans farkının gelecekte de devam edeceği söylenebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum gibi Uniswap da boğa koşusunu sürdürmeye devam ediyor. DeFi tokenlerinden biri olan Uniswap daha henüz dün yeni bir kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı. Ardından tekrar yükselişe geçen UNI bu rekorunu 44 dolar olarak tazeledi. Şu anda ise UNI fiyatları 41.2 dolar civarında seyrediyor.

İlgili Haber:  Bloomberg: Tetikleyicisi Koronavirüs Olan Parasal Devrimin Galibi Bitcoin

Elon Musk’ın Tweet’inin Ardından Dogecoin Fiyatları da Artış Gösterdi

Elon Musk yeniden Dogecoin ile ilgili bir tweet attı. Tesla CEO’su tweet’inde, kendisini “Dogefather” olarak nitelendirdi ve önümüzdeki günlerde katılacağı komedi programına da referansta bulundu. Bu gelişmeyle beraber DOGE fiyatları yeniden keskin bir şekilde yukarı yönlü tırmanışa geçti. Tweet öncesinde 0.25 dolar seviyelerinde bulunan DOGE, tweet’in ardından %32’lik bir artışla 0.33 dolara kadar yükseldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar