29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Ethereum ve WETH’nin Günlük İşlem Değeri Bitcoin’i Geride Bıraktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum ağı, ETH, WETH ve stablecoinler aracılığıyla gittikçe artan değer transferleri sayesinde fiili kripto yerleşim ağı haline geliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son 30 gün içindeki ortalama günlük ETH ve WETH transferlerinin değeri 13 milyar Dolara ulaştı. Bu, Bitcoin’in 9.2 milyar Dolarlık değerinden %40 daha fazla.
  • Dolara sabitlenmiş stablecoin USDC ve DAI’deki işlemler dahil olmak üzere transferler, BTC ağının değerinin yaklaşık %80 üzerinde gerçekleşti.
  • Yerel ETH transferleri bile artık Bitcoin ağındaki transferlere neredeyse eşdeğer olarak ilerliyor.

Ethereum, değer aktarımı için en iyi blockchain ağı olarak Bitcoin’i uzun süre takip etti. Ancak ETH ve WETH işlemlerinin Bitcoin’i aşması ile birlikte o günler geride kalmış olabilir.

Binance indirim kodu

Ethereum Günlük İşlem Değeri, Bitcoin Değerinin %40 Üzerinde

Money Movers ve CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre, son 30 günde ETH ve Wrapped ETH’nin (WETH) ortalama günlük işlem değeri 13 milyar Dolara ulaştı. Bu, Bitcoin için kaydedilen 9 milyar Doların bir hayli üzerinde görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum değer transferleri 24 Ocak’ta Bitcoin’i geride bırakmaya başladı ve o zamandan beri de ağ, bu liderliği pekiştiriyor. Şu anda Ethereum, Bitcoin’e göre günlük ortalama %40 daha fazla değer sağlıyor. Bu, Ethereum’un hem sıradan kullanıcılara hem de tutkulu tüccarların günlük ihtiyaçlarına uygun bir kripto para olduğunun başka bir göstergesidir.

Wrapped Ethereum, yerel ETH tokenlerinin değerinin, Ethereum protokolüne dayanan diğer ERC-20 tokenlerle birlikte işlem görmesini sağlar. Ether tokenleri, ERC-20 standardının tanıtımından önce geliştirildi. Bu nedenle WETH, oluşturulmasına yardımcı oldukları gelişen ağda yerel ETH tokenlerini kullanmanın basit bir yolu olarak dizayn edildi.

Ethereum, Bitcoin İşlem Değerlerini Nasıl Geride Bırakıyor?

WETH veya ETH’de yapılan işlemlerin değeri, her ikisi de transfer için Ethereum’u kullanmanın farklı yöntemleri olduğundan önemli bir avantaj sağlar. Bu, Ethereum transfer değerlerini artıran önemli bir etkendir.

İlgili Haber:  Goldman Sachs, Yılın İkinci Çeyreğinde Müşterilerine Bitcoin Hizmeti Sunacak

Dolara sabitlenmiş stablecoinler USDC ve DAI aracılığıyla işlemlerin değerini Ethereum ağına eklemek, Bitcoin ile arasındaki uçurumu daha da artıran etkenlerden bir diğeri. Son 30 günde Ethereum’da Bitcoin’e kıyasla yaklaşık %80 daha fazla Dolar cinsinden değer aktarıldı.

WETH, stablecoin veya her gün işlem gören binlerce ERC-20 tokeninden herhangi biri olmasa bile, yerel ETH işlemlerinden gelen değer transferi, son 30 gün içinde neredeyse Bitcoin değerine (yaklaşık %90) ulaştı.

Belki de bundan bir yıl sonra, kripto para ekonomisinde yeni bir kral görebiliriz…

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar