Ethereum, XRP, Chainlink ve Litecoin’deki Ani Yükseliş Neden?

Bitcoin'in nefes kesen rallisi devam ederken diğer kripto para birimleri Ethereum, XRP, Litecoin ve Chainlink de bu kervana katıldı.

Önemli Gelişmeler
blank
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Son güncelleme: 2 ay önce

blank

Ethereum, Ripple’ın XRP’si, litecoin ve chainlink, bitcoin’den sonra dünyanın en büyük kripto para birimleridir. Bu kripto para birimleri bu hafta aniden yükseldi.

blank

Yaklaşık 100 milyar dolarlık birleşik piyasa değerine sahip Ethereum, XRP, litecoin ve chainlink’in her biri bu hafta %20 ile %50 arasında bir artış sağlayarak, bitcoin rallisini bile geride bıraktı.

Ethereum, XRP, litecoin ve chainlink, Bitcoin’in 2020’ye kadar dijital altın olarak artan itibarı ile güçlenirken, diğer kripto para birimi eğilimleri de yükselmelerinde etkili oldu.

Bu hafta, Ethereum fiyatı Haziran 2018’den beri ilk kez 500 $ seviyesini geçti. Ethereum Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1500 $’ ın çok altında kalsa da, Ethereum fiyatı Mart 2020’den bu yana neredeyse dört kat arttı. Koronavirüs hadisesi küresel pazarları yok etmiş olsa da toparlanma sürüyor.

İngiliz Virgin Adaları merkezli Bitfinex’in teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, “Ethereum’un Haziran 2018’den bu yana ilk kez 500 $’a dokunması önemli bir kilometre taşını temsil ediyor” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

“Ethereum’un kripto para birimine geçişi yakından izleniyor. Onun güçlü fiyat performansı, kripto alanını kaldırıyor gibi görünen bir iyimserlik havasının altını çiziyor. Bitcoin tartışmasız kripto kralı iken, gelişen ethereum topluluğu birçok olasılıkla yaşıyor.”

Chainlink yakın takipte

Ethereum topluluğunun böyle bir parçası da, akıllı sözleşmeleri dış veri kaynaklarına bağlamak için tasarlanmış merkezi olmayan bir ağa güç veren ethereum tabanlı bir kripto para belirteci olan chainlink’tir.

Chainlink fiyatı geçen yıla göre şaşırtıcı bir şekilde %500 arttı. Bunun sebebi merkezi DeFi’ye olan ilginin ortasında sükse yapması. DeFi, krediler ve sigorta gibi geleneksel finansal araçları yeniden oluşturmak için kripto teknolojisini kullanıyor.

Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov, “Bitcoin’in büyümesini hızlandırmak, artan getiri talebi ve blok zinciri endüstrisinde en hızlı büyüyen sektör olan DeFi’nin yükselmesidir” dedi. Nazarov, yeni DeFi kripto para birimi projelerini zorlayarak bitcoin’in “bu piyasa döngüsü sırasında” 100.000 $’ı kırmasını bekliyor.

“Şimdi, Bitcoin tarihinde ilk kez ve enflasyondaki tarihi bir yükselişle aynı zamana denk geliyor. İnsanlar yalnızca enflasyona karşı bir koruma olarak Bitcoin satın almakla kalmaz, aynı zamanda geleneksel finanstan beklediklerinden çok daha büyük bir APR veya getiri elde edebilir.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

PlanB, Aralık Ayı İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı: En Kötü Senaryoda Bile…

Çin’in Bitcoin madenciliği ile daha sıkı tedbirler almasının ardından BTC fiyatı tekrardan düşüşe geçti. Ancak PlanB’ye göre bu durum...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend