30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Ethereum, XRP, Chainlink ve Litecoin’deki Ani Yükseliş Neden?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Ethereum, Ripple’ın XRP’si, litecoin ve chainlink, bitcoin’den sonra dünyanın en büyük kripto para birimleridir. Bu kripto para birimleri bu hafta aniden yükseldi.

Binance indirim kodu

Yaklaşık 100 milyar dolarlık birleşik piyasa değerine sahip Ethereum, XRP, litecoin ve chainlink’in her biri bu hafta %20 ile %50 arasında bir artış sağlayarak, bitcoin rallisini bile geride bıraktı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum, XRP, litecoin ve chainlink, Bitcoin’in 2020’ye kadar dijital altın olarak artan itibarı ile güçlenirken, diğer kripto para birimi eğilimleri de yükselmelerinde etkili oldu.

Bu hafta, Ethereum fiyatı Haziran 2018’den beri ilk kez 500 $ seviyesini geçti. Ethereum Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1500 $’ ın çok altında kalsa da, Ethereum fiyatı Mart 2020’den bu yana neredeyse dört kat arttı. Koronavirüs hadisesi küresel pazarları yok etmiş olsa da toparlanma sürüyor.

İngiliz Virgin Adaları merkezli Bitfinex’in teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, “Ethereum’un Haziran 2018’den bu yana ilk kez 500 $’a dokunması önemli bir kilometre taşını temsil ediyor” dedi.

“Ethereum’un kripto para birimine geçişi yakından izleniyor. Onun güçlü fiyat performansı, kripto alanını kaldırıyor gibi görünen bir iyimserlik havasının altını çiziyor. Bitcoin tartışmasız kripto kralı iken, gelişen ethereum topluluğu birçok olasılıkla yaşıyor.”

Chainlink yakın takipte

Ethereum topluluğunun böyle bir parçası da, akıllı sözleşmeleri dış veri kaynaklarına bağlamak için tasarlanmış merkezi olmayan bir ağa güç veren ethereum tabanlı bir kripto para belirteci olan chainlink’tir.

Chainlink fiyatı geçen yıla göre şaşırtıcı bir şekilde %500 arttı. Bunun sebebi merkezi DeFi’ye olan ilginin ortasında sükse yapması. DeFi, krediler ve sigorta gibi geleneksel finansal araçları yeniden oluşturmak için kripto teknolojisini kullanıyor.

İlgili Haber:  Uzmanlara Göre Bitcoin'in Potansiyeli 100.000 Dolar Olmasından Çok Daha Büyük

Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov, “Bitcoin’in büyümesini hızlandırmak, artan getiri talebi ve blok zinciri endüstrisinde en hızlı büyüyen sektör olan DeFi’nin yükselmesidir” dedi. Nazarov, yeni DeFi kripto para birimi projelerini zorlayarak bitcoin’in “bu piyasa döngüsü sırasında” 100.000 $’ı kırmasını bekliyor.

“Şimdi, Bitcoin tarihinde ilk kez ve enflasyondaki tarihi bir yükselişle aynı zamana denk geliyor. İnsanlar yalnızca enflasyona karşı bir koruma olarak Bitcoin satın almakla kalmaz, aynı zamanda geleneksel finanstan beklediklerinden çok daha büyük bir APR veya getiri elde edebilir.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar