Ethereum Yaratıcısından Dogecoin için Güncelleme Çağrısı!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Şaka coini Dogecoin bu yıl büyük bir sürpriz yaparak en büyük 10 kripto para arasında girmeyi başarmıştı. Dogecoin böylelikle yükselen fiyatının hızla geri ineceğini düşünen eleştirmenleri de haksız çıkarmış oldu.

blank

Dogecoin fiyatı son birkaç ay içerisinde çok düşük bir seviyeden yaklaşık 30 cent’e kadar yükseldi. DOGE bu yükselişinin önemli bir kısmını şaka yollu da olsa Dogecoin’e olan desteğini sergilemekten asla çekinmeyen Elon Musk’a borçlu olabilir.

blank

Ethereum Yaratıcısı Hoskinson Dogecoin için Güncelleme Çağrısında Bulundu

Elon Musk’ın Dogecoin için güncelleme önerileri beklediğini açıklamasının ardından, Ethereum kurucuları arasında yer alan ve daha sonrasında rakip Blockchain Cardano yaratan Charles Hoskinson konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Hoskinson’a göre Musk’ın desteğiyle birlikte Dogecoin’e “gerçek” yazılım geliştiricileri yardım edecek ve coine kullanım alanları ve faydalı özellikler katarak Dogecoin’in bir “değer zeminine” sahip olmasını sağlayacak: “Dogecoin, yetenekli birisinin gelip bu coini ‘tamir ederek’ ilgi çekici bir kripto para haline getirmesi için ideal bir hedef olabilir.

Elon Musk’ın Dogecoin için güncelleme fikirleri toplayacağını açıklamasının ardından Hoskinson bir video hazırlayarak Dogecoin gibi bir kripto paranın iyileştirilmesi için önünde bulunan zorluklardan bahsetmişti. Dogecoin aslında Litecoin tabanlı bir kripto para olarak biliniyor. Litecoin ise Bitcoin’in forklarından biri olarak ayrılmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

“Dogecoin’in Gerçek Yazılım Geliştiricilerine İhtiyacı Var”

Hoskinson açıklamalarına şöyle devam etti: “Umarım Dogecoin için çalışacak gerçek yazılım geliştiricileri bulunur ve bu coine bir kullanım amacı ile faydalı özellikler eklenerek en azından bir değer zemini oluşturulur ve çökmesinin önüne geçilebilir. Dogecoin’in modern bir kripto para olarak çalışmaya başlaması ise iki ya da üç yıl sürebilir.

Hoskinson ayrıca Cardano ile Dogecoin’in birlikte çalışabileceği bir ihtimale de soğuk yaklaşmadı: “Bence bu çok eğlenceli olurdu.”

Dogecoin yaratıldığı yıl olan 2013’ten bu yana geliştiriciler tarafından üzerinde çok az çalışıldı. Ayrıca eleştirmenler piyasadaki DOGE’ların büyük kısmının görece ufak bir cüzdan grubu tarafından tutulduğu konusunda da uyarılarda bulunuyor. Dogecoin fiyatı yıl içerisinde bazen düşüşler de gösterse de halen çok büyük oranlarda yeşil bölgede bulunuyor ve 36 milyar dolarlık piyasa değeriyle dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend