5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Ethereum Yaratıcısından Dogecoin için Güncelleme Çağrısı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Şaka coini Dogecoin bu yıl büyük bir sürpriz yaparak en büyük 10 kripto para arasında girmeyi başarmıştı. Dogecoin böylelikle yükselen fiyatının hızla geri ineceğini düşünen eleştirmenleri de haksız çıkarmış oldu.

Binance indirim kodu

Dogecoin fiyatı son birkaç ay içerisinde çok düşük bir seviyeden yaklaşık 30 cent’e kadar yükseldi. DOGE bu yükselişinin önemli bir kısmını şaka yollu da olsa Dogecoin’e olan desteğini sergilemekten asla çekinmeyen Elon Musk’a borçlu olabilir.

Binance indirim kodu

Ethereum Yaratıcısı Hoskinson Dogecoin için Güncelleme Çağrısında Bulundu

Elon Musk’ın Dogecoin için güncelleme önerileri beklediğini açıklamasının ardından, Ethereum kurucuları arasında yer alan ve daha sonrasında rakip Blockchain Cardano yaratan Charles Hoskinson konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Hoskinson’a göre Musk’ın desteğiyle birlikte Dogecoin’e “gerçek” yazılım geliştiricileri yardım edecek ve coine kullanım alanları ve faydalı özellikler katarak Dogecoin’in bir “değer zeminine” sahip olmasını sağlayacak: “Dogecoin, yetenekli birisinin gelip bu coini ‘tamir ederek’ ilgi çekici bir kripto para haline getirmesi için ideal bir hedef olabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Elon Musk’ın Dogecoin için güncelleme fikirleri toplayacağını açıklamasının ardından Hoskinson bir video hazırlayarak Dogecoin gibi bir kripto paranın iyileştirilmesi için önünde bulunan zorluklardan bahsetmişti. Dogecoin aslında Litecoin tabanlı bir kripto para olarak biliniyor. Litecoin ise Bitcoin’in forklarından biri olarak ayrılmıştı.

“Dogecoin’in Gerçek Yazılım Geliştiricilerine İhtiyacı Var”

Hoskinson açıklamalarına şöyle devam etti: “Umarım Dogecoin için çalışacak gerçek yazılım geliştiricileri bulunur ve bu coine bir kullanım amacı ile faydalı özellikler eklenerek en azından bir değer zemini oluşturulur ve çökmesinin önüne geçilebilir. Dogecoin’in modern bir kripto para olarak çalışmaya başlaması ise iki ya da üç yıl sürebilir.

İlgili Haber:  Cardano'nun Kurucusuna Göre Satoshi Nakamoto: Adam Back

Hoskinson ayrıca Cardano ile Dogecoin’in birlikte çalışabileceği bir ihtimale de soğuk yaklaşmadı: “Bence bu çok eğlenceli olurdu.”

Dogecoin yaratıldığı yıl olan 2013’ten bu yana geliştiriciler tarafından üzerinde çok az çalışıldı. Ayrıca eleştirmenler piyasadaki DOGE’ların büyük kısmının görece ufak bir cüzdan grubu tarafından tutulduğu konusunda da uyarılarda bulunuyor. Dogecoin fiyatı yıl içerisinde bazen düşüşler de gösterse de halen çok büyük oranlarda yeşil bölgede bulunuyor ve 36 milyar dolarlık piyasa değeriyle dikkat çekiyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar