28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Ethereum Fiyatı %80 Düşüşle 400 Dolara Kadar Düşebilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto para piyasası zor günler geçiriyor.

Binance indirim kodu

Geçtiğimiz hafta Terra ekosisteminin çöküşüne şahit olduk. UST ABD doları ile olan 1:1 sabitini kaybetti ve LUNA’nın değeri nerdeyse sıfırlandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum her ne kadar yoğun enerji tüketiminden dolayı çevreye zararlı olduğu iddia edilen Proof of Work mekanizmasından Proof of Stake’e geçmeyi planlıyorsa da bu geçiş henüz fyata yansımış değil. Ethereum da genel olarak Bitcoin ve kripto para piyasası ile birlikte hareket ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Ethereum geliştiricileri beklenen geçişin Haziran’dan sonraya sarkabileceğini söyleyerek tekrar bir gecikme yaşanacağının ilk sinyallerini vermişti.

Ethereum fiyatı geçtiğimiz Kasım ayında 4878 dolara kadar çıkarak ATH yapmıştı. O günden bu yana Ethereum %39 değer kaybetti. Bu haberin girildiği esnada Ethereum fiyatı 2900 dolar seviyelerindeydi.

Ethereum %80 düşüş yaşayabilir

Bugün korkutan ve endişendir bir analiz geldi. 22V araştırma firmasının teknik analisti John Roque yayınladığı bir notta Ethereum’un %80 daha düşebileceği belirtildi. Analist Ethereum’un düşeceği dip seviyenin 420 dolar civarı olacağını belirtti. Roque, Ethereum’un günlükte ve haftalıkta aşırı satıldığını ve ralliye başlayamayacağını ifade etti.

22V analizine göre Ethereum 420 dolara kadar düşebilir.
22V analizine göre Ethereum 420 dolara kadar düşebilir.

Kripto kışı

Pek çok analist kripto kışının geldiğini ve fiyatlarda büyük düşüşler beklediğini belirtiyor.

Bitcoin için yapılan analizler de benzer şekilde.

Analistler Bitcoin fiyat geçmişi incelendiğinde Bitcoin’in 20.000 dolara kadar düşmesinin gerçekçi olduğunu söylüyor.

Geçtiğimiz haftalarda piyasadaki risk duyarlılığı düşmeye devam ederse, Bitcoin’in 28.000 dolara ve ardından 20.000 dolara kadar gidebileceğini belirtmiştik.

Risk duyarlılığı düşmeye devam ediyor ve Bitcoin’i 28.000 dolara dokundu.

Bloomberg verilerine göre 2014’ten bu yana Bitcoin’deki her önemli düşüş, 200 haftalık hareketli ortalamaya ulaştı. Eğer Bitcoin fiyatı geçmişte yaptığı gibi davranacak olursa 20.000 dolara dokunması muhtemel gözüküyor.

İlgili Haber:  Analiste Göre Ethereum Fiyatı Yükselebilir Ama Bir Şartla!

Toplam kayıp 1.7 trilyon dolar

Bitcoin geçen sene Kasım ayında ATH yapmış ve 69.000 dolara kadar çıkmıştı. Bitcoin ve pek çok kripto paranın ATH yaptığı Kasım ayında kripto para piyasasının toplam değeri nerdeyse 3 trilyon dolara çıkmıştı. Bu haberin girildiği esnada ise kripto pazarının toplam piyasa değeri 1.3 trilyon dolara kadar düşmüş durumda. Yani 1.7 trilyon dolar piyasadan çıkış yapmış durumda.

Fed’in ileride tekrar faiz oranlarını arttıracağının sinyallerini vermesi üzerine yatırımcılar Bitcoin ve benzeri riski varlıklardan çıkmaya başladı.

Merkez bankaları Covid pandemisi döneminde teşvik adı altında piyasaya pompalanan paraların bugün neden olduğu enflasyonla savaşırken, yatırımcılar da riskli varlıklardan kaçıyor. Bunun neticesinde Bitcoin ve Ethereum çok ciddi düşüşler yaşadı. Analistler düşüş anlamında daha yolun başında olduğumuzu düşünüyor..

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar