14 Ağustos 2022, Pazar
25.5 C
İstanbul

Ethereum’da EIP-1559 Güncellemesinin Yayınlanmasından Bu Yana 200.000’den Fazla Ether Tokeni Yakıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum blok zinciri yanıyor…

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • EIP-1559 güncellemesinin yayınlanmasından bu yana yakılan toplam Ethereum miktarı 200.000 ETH’yi (yakıldığı fiyatlarla yaklaşık 675 milyon Dolar) geçti.
  • Bu, her saatte yaklaşık 300 ETH’nin yakıldığı anlamına geliyor.

Madencilere giden işlem ücretlerini yakan EIP-1559 güncellemesinin yayınlanmasından bu yana yakılan toplam Ethereum miktarı 200.000 ETH’yi (yakıldığı fiyatlarla yaklaşık 675 milyon Dolar) geçti.

Binance indirim kodu

EIP-1559 Güncellemesi

ethburned.info verilerine göre ise, bugüne kadar, yaklaşık 682 milyon Dolar değerinde tam olarak 204.281.8 ETH yakıldı. Bu, her saatte yaklaşık 1.2 milyon Dolar değerinde 300 ETH’nin yakıldığı anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

EIP-1559, Ağustos ayının başlarında, Ethereum’un yeni nesil versiyonu olan Ethereum 2.0’a geçişi hızlandırmanın önemli bir adımı olarak blok zincirinde uygulamaya konuldu.

Temel olarak EIP-1559, iş kanıtı hesaplamaları yoluyla işlemleri doğrulayan madencilere ödeme yapmak yerine; işlem ücretlerinde kullanılan ETH’yi dolaşımdan çıkarır.

Ethereum 2.0’a Geçiş Süreci

Ethereum, bu yılın sonlarında veya 2022’nin başında blok zincirinin hisse kanıtı sürümüyle tamamen “birleşecek”. Ancak, Ethereum 2.0’ın Ethereum 1.0 ile aynı akıllı sözleşme işlevine sahip olması birkaç yıl alacak.

EIP-1559’un beklenen bir yan etkisi ise ücretlerin düşmesi veya en azından daha öngörülebilir hale gelmesiydi. Bununla birlikte, Ethereum üzerindeki ücretler, NFT projelerinin devam eden patlaması nedeniyle beklenenden daha yüksek seviyede seyrediyor.

Bugün itibariyle, Uniswap’ta tek bir takas işlemi 76.31 ABD Dolarına; bir ERC-20 tokeni aktarımı ise 24.8 ABD Dolarına gerçekleşiyor. En büyük “gaz tüketicisi” ise son 3 saat içinde Ethereum ağındaki tüm gazın %11.65’ini ve son 24 saatte de %15’ini kullanan NFT pazar yeri OpenSea olarak öne çıkıyor.

Ethereum madencileri, tüm bu süreci hiç kuşkusuz kıskançlıkla takip ediyor…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar