29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Ethereum’da Yüksek İşlem Ücretlerini Önlemek İçin Yeni Bir Araç Geliştirildi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ağustos ayında yayınlanan EIP-1559 güncellemesine rağmen Ethereum’daki yüksek işlem ücreti sorunu hâlâ devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum uygulama geliştiricileri, blok zincirine bağlanmak için Infura’yı kullanır.
  • Artık yüksek işlem maliyetlerinden potansiyel olarak kaçınmak için “Infura İşlemleri” kullanılabilecek.

Ethereum blok zincirinde geçen ay yürürlüğe giren EIP-1559 kod değişikliği, insanların işlem maliyetlerinde gereğinden fazla ödeme yapmalarını önlemek için tasarlandı.

Binance indirim kodu

EIP-1559 Yükseltmesi Başarılı Olamadı mı?

Ancak güncelleme bunu her zaman başaramadı: NFT satışları ve DeFi borsalarındaki yoğun kullanım seviyelerinde Ethereum işlem ücretleri yine normalin üzerine çıktı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Pek çok projenin Ethereum blok zincirine bağlanmak için kullandığı “bulutta barındırılan bir düğüm ağı” olan Infura, EIP-1559’un kapsamadığı bu sorunları çözecek yeni bir araç başlattı: Infura İşlemleri.

EIP-1559, Ethereum’un Londra Yükseltmesinin bir parçası olarak yayına girdiğinden bu yana temel işlem ücretlerinde belli bir düşüş yaşandı. Ancak ağdaki tıkanıklık belirli bir seviyenin üzerine çıktığında, temel ücret yapısı tekrar “müzayede” sistemine döner; ve işte o zaman, dikkatli olmazsanız, işler sizin için gerçekten çok pahalı hale gelebilir.

Infura İşlemlerinin Dört Vaadi

Infura İşlemlerinin dört şey vaat ederek ağa yardımcı olabileceğini söylediği yer de tam burasıdır.

Infura İşlemleri, ilk olarak, gaz fiyatını optimize eden ve madencilik bahşişini gerçek zamanlı olarak ayarlayan bir algoritma kullandığını söylüyor. İkincisi, bir kullanıcı uygun ücreti seçmediğinde sistem, meydana gelebilecek olan iptal edilmiş işlemleri ortadan kaldırıyor. Üçüncüsü, sistem otomatiktir; böylece kullanıcılar işlem sonrasında herhangi bir şey yapmak zorunda kalmazlar. Son olarak da sistem, tüm ağ ücretleri için kullanılan kripto para ETH olmadan da işlemlerin yapılmasına izin verir.

Infura’nın amacı, geliştiricilerin Ethereum blok zinciri üzerinde daha hızlı çalışmasına olanak tanıyan bir sistem oluşturmaktır. Konu ile ilgili basın bülteninde, “Kurumsal geliştiriciler, bilançolarında ETH tutmadan ve Infura’nın işlemlerini yönetmesine izin vermeden ön ödemeli hesaplarla işlem yapabilirler.” ifadesi yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar