Ethereum’daki DeFi Tokenleri Bugün %10’dan Fazla Değer Kazandı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Önde gelen merkezi olmayan borsalar Uniswap, SushiSwap ve 1inch Exchange’in yönetim tokenleri, son 24 saat içinde etkileyici bir performans sergiledi.

blank

Haberin Özeti

  • Uniswap, SushiSwap ve 1inch Exchange’in yönetim tokenleri, son 24 saat içinde etkileyici bir performans sergiledi.
  • Her bir tokenin son fiyat yükselişinin ardındaki nedenler çeşitli olsa da; hepsinin tek bir ortak noktası var: Ethereum üzerine inşa edilmiş olmaları.

Merkezi olmayan borsalar (DEX), kripto endüstrisinin temel taşlarıdır. Coinbase ve Binance gibi merkezi borsalarda yaygın olan aracıları ortadan kaldırmayı amaçlarlar.

blank

Uniswap, SushiSwap ve 1inch Tokenlerinin Yükselişi

Bugün, en iyi DEX’lerin arkasındaki birkaç yönetim tokeni, büyük fiyat artışlarının tadını çıkarıyor.

Uniswap’ın yerel tokeni UNI, son 24 saatte %10.4 değer kazandı ve 29.22 Dolar seviyesine ulaştı. Dahası, CoinGecko verilerine göre platform, son 24 saat içinde FTX ve Kraken gibi merkezi muadilleriyle eşit işlem hacimleri bildirdi.

SushiSwap’ın yerel tokeni SUSHI ise geçtiğimiz gün %10.4 oranında yükseldi ve mevcut fiyatı olan 10.33 Dolara ulaştı. Uniswap’ın neredeyse bir kopyası olan SushiSwap, yakın zamanda platforma birkaç yeni özellik ekledi.

“Trident” başlığı altında bir araya getirilen dört yeni özellik, diğer merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden etkilenilerek geliştirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Son olarak, 1inch Exchange’in yerel tokeni 1INCH de fiyat artışının keyfini çıkarıyor. Token, son 24 saatte %12.5 yükseldi.

1inch teknik olarak bir DEX toplayıcısı olmasına rağmen, yani SushiSwap ve Uniswap da dahil olmak üzere farklı DEX’lerden fiyat alır; ticaret yaparken işlem ücretlerini azaltmak için yararlı bir platform haline geldi.

Bunun nedeni, 1inch’in daha öncesinde CHI adlı bir gaz tokeni kullanması idi; ve bu da alım satım maliyetini %40’a kadar azaltmıştı. Ancak bu token ve bunun gibi diğer gaz tokenleri, Ethereum’daki Londra Yükseltmesinin ardından işlevsiz hale geldi.

Tokenlerin Ortak Noktası: Ethereum Altyapısı

Yukarıda belirtilen her bir tokenin son fiyat yükselişinin ardındaki nedenler çeşitli olsa da; hepsinin tek bir ortak noktası var: Ethereum üzerine inşa edilmiş olmaları.

Geçen hafta yayınlanan Ethereum yükseltmesinin ardından hem ETH’nin hem de Ethereum ağı üzerine kurulu DeFi tokenlerinin fiyatı ciddi bir artış yaşıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Dogecoin Fiyatı Gerileyince Robinhood’un Kripto Para Geliri de %78 Oranında Azaldı!

Dogecoin fiyatının uzun bir süredir “çılgınca” hareketler yapmaması sonucunda, ABD merkezli ticaret platformu Robinhood’un kripto geliri de önemli ölçüde...
Send this to a friend