28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Ethereum’daki DeFi Tokenleri Bugün %10’dan Fazla Değer Kazandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Önde gelen merkezi olmayan borsalar Uniswap, SushiSwap ve 1inch Exchange’in yönetim tokenleri, son 24 saat içinde etkileyici bir performans sergiledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Uniswap, SushiSwap ve 1inch Exchange’in yönetim tokenleri, son 24 saat içinde etkileyici bir performans sergiledi.
  • Her bir tokenin son fiyat yükselişinin ardındaki nedenler çeşitli olsa da; hepsinin tek bir ortak noktası var: Ethereum üzerine inşa edilmiş olmaları.

Merkezi olmayan borsalar (DEX), kripto endüstrisinin temel taşlarıdır. Coinbase ve Binance gibi merkezi borsalarda yaygın olan aracıları ortadan kaldırmayı amaçlarlar.

Binance indirim kodu

Uniswap, SushiSwap ve 1inch Tokenlerinin Yükselişi

Bugün, en iyi DEX’lerin arkasındaki birkaç yönetim tokeni, büyük fiyat artışlarının tadını çıkarıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Uniswap’ın yerel tokeni UNI, son 24 saatte %10.4 değer kazandı ve 29.22 Dolar seviyesine ulaştı. Dahası, CoinGecko verilerine göre platform, son 24 saat içinde FTX ve Kraken gibi merkezi muadilleriyle eşit işlem hacimleri bildirdi.

SushiSwap’ın yerel tokeni SUSHI ise geçtiğimiz gün %10.4 oranında yükseldi ve mevcut fiyatı olan 10.33 Dolara ulaştı. Uniswap’ın neredeyse bir kopyası olan SushiSwap, yakın zamanda platforma birkaç yeni özellik ekledi.

“Trident” başlığı altında bir araya getirilen dört yeni özellik, diğer merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden etkilenilerek geliştirildi.

Son olarak, 1inch Exchange’in yerel tokeni 1INCH de fiyat artışının keyfini çıkarıyor. Token, son 24 saatte %12.5 yükseldi.

1inch teknik olarak bir DEX toplayıcısı olmasına rağmen, yani SushiSwap ve Uniswap da dahil olmak üzere farklı DEX’lerden fiyat alır; ticaret yaparken işlem ücretlerini azaltmak için yararlı bir platform haline geldi.

Bunun nedeni, 1inch’in daha öncesinde CHI adlı bir gaz tokeni kullanması idi; ve bu da alım satım maliyetini %40’a kadar azaltmıştı. Ancak bu token ve bunun gibi diğer gaz tokenleri, Ethereum’daki Londra Yükseltmesinin ardından işlevsiz hale geldi.

İlgili Haber:  Ethereum Veri Analiz Firması Dune Analytics, 2 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Tokenlerin Ortak Noktası: Ethereum Altyapısı

Yukarıda belirtilen her bir tokenin son fiyat yükselişinin ardındaki nedenler çeşitli olsa da; hepsinin tek bir ortak noktası var: Ethereum üzerine inşa edilmiş olmaları.

Geçen hafta yayınlanan Ethereum yükseltmesinin ardından hem ETH’nin hem de Ethereum ağı üzerine kurulu DeFi tokenlerinin fiyatı ciddi bir artış yaşıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar