8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Ethereum’daki Düşüş DeFi Tokenlerini de Olumsuz Etkiledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

DeFi token pazarı, Ethereum fiyatının düşmesi ile büyük bir darbe aldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum %7’den fazla düşüş yaşayarak 2.000 Dolar seviyesinin altına geriledi.
  • Ethereum’daki düşüş DeFi piyasalarını da olumsuz etkiledi.
  • Uniswap, SushiSwap, Aave gibi DeFi tokenleri kayıp bildirdi.

ABD’deki kripto para tüccarları ve yatırımcıları bugün piyasadaki önemli kayıplara uyandılar. Bitcoin %5’ten fazla düşerek, 55.800 Dolara kadar geriledi; piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto varlığı olan Ethereum da benzer düşüşler yaşadı.

Binance indirim kodu

ETH, 2.000 Doların Altına Düştü

Ethereum bugün, bir haftalık kazanımlarını kaybederek %7’den fazla düşüş yaşadı ve 1.948 Dolara kadar geriledi. ETH şu anda 2.000 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum’un düşüşü DeFi piyasasını da olumsuz etkiledi.

“Merkezi olmayan finans” ın kısaltması olan DeFi, gözetim dışı, eşler arası finansal ürünlerin koleksiyonunu tanımlayan bir terimdir. Bu, banka gibi bir aracıya ihtiyaç duymadan çalışan borç verme, borçlanma ve ticaret hizmetlerini içerir. Bu platformların birçoğunun kendi kripto tokenleri bulunuyor. Ayrıca DeFi piyasası 2020 yılı boyunca önemli yükseliş yaşadı.

DeFi Tokenlerinde Yaşanan Kayıplar

Ethereum’daki kayıplarla birlikte Uniswap’in UNI tokeni neredeyse %8 oranında keskin bir düşüş yaşadı ve şu anda 28.8 Dolar seviyesinden işlem görüyor. Uniswap, işlemleri denetleyen merkezi bir kuruluş olmadan kripto para ticareti yapmak için kullanılan merkezi olmayan bir finans protokolüdür. UNI tokeni ise giderek daha popüler hale gelen platformda işlemleri kolaylaştırmak için kullanılır.

PancakeSwap ise kripto borsası Binance tarafından geliştirilen ve akıllı sözleşmeleri destekleyen blockchain Binance Akıllı Zinciri üzerinde çalışan başka bir DeFi protokolüdür. Protokolün yerel tokeni $ CAKE bugün %4.7 düşüşle 15.40 Dolara kadar geriledi. CAKE şu dakikalarda 17.60 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

İlgili Haber:  Merkezi Finans Özellikle DeFi Yatırımcıları için Gerekli

SushiSwap, DeFi dünyasında bir başka popüler merkezi olmayan borsadır. Temelde bir Uniswap klonu olan SushiSwap’ın SUSHI tokeni de bugün %7 düşüş yaşadı.

“Flaş kredileri” ile tanınan merkezi olmayan bir borç verme platformu olan Aave ise Ekim 2020’den bu yana %67.000 fiyat artışı yaşamıştı. Ancak bugün kripto para yaklaşık %11 değer kaybetti ve şu anda yaklaşık 350 Dolardan işlem görüyor.

Kullanıcıların herhangi bir varlığın yapay versiyonlarını oluşturmalarına ve fiyatlarına yatırım yapmalarına olanak tanıyan DeFi protokolü Synthetix, platformda kendi SNX tokenini kullanıyor. SNX bugün %12.2 oranında düşüş yaşadı ve şu anda 19.17 Dolar civarında seyrediyor.

Sonuç olarak, DeFi partisine katılmak için harika bir gün değil. Ancak erken girdiyseniz veya uzun vadeli “finansın geleceği” için olumlu düşünüyorsanız bugünün büyük kayıpları sizin için hiç de “büyük” görünmeyebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar