28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Ethereum’daki Londra Güncellemesinden Bu Yana 30 Milyon Dolar Değerinde ETH Yakıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum ağı, madencilerin ödüllendirilme şeklini değiştiren Londra Yükseltmesinin 5 Ağustos’ta yürürlüğe girmesinden bu yana 30 milyon Dolar değerinde ETH’yi dolaşımdan çıkardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum geliştiricileri, 5 Ağustos tarihinde Londra Yükseltmesini yayınladı.
  • Güncellemeden bu yana 30 milyon Dolar değerinde ETH yakıldı.

Ethereum’un yeni işlem ücreti yakma mekanizması EIP-1559, iki gün önce yürürlüğe girdi. Bu iki günde, 30 milyon Dolarlık ETH dolaşımdan çıkarıldı.

Binance indirim kodu

Londra Yükseltmesi, Ethereum Blok Zincirinde Neleri Değiştirdi?

5 Ağustos’ta Ethereum’un Londra Yükseltmesinin bir parçası olarak tanıtılan beş yükseltmeden biri olarak EIP-1559, Ethereum’un açık artırma tarzı işlem ücreti mekanizmasını algoritmik olarak belirlenmiş bir alternatifle değiştirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kullanıcılar özellikle madencilere “bahşiş” vermeyi seçmedikçe madenciler artık işlem ücreti alamayacaklar; bunun yerine, ücretler yakılacak ve dolaşımdaki toplam Ethereum arzı azaltılacak.

En Çok ETH Yakan Hizmetler

Ethereum takipçisi Ultrasound.money’deki verilere göre, şimdiye kadar yakılan 1.332 ETH (4.1 milyon Dolar değerinde), geçen hafta CryptoPunks ticaret çılgınlığının başlamasından bu yana yüksek ticaret hacmi bildiren NFT pazarı OpenSea’deki işlemlerden kaynaklanıyor. OpenSea, yakılan ETH miktarı açısından birinci sırada yer alıyor.

İkinci en çok ETH yakan uygulama ise; yaktığı 810 ETH (2 milyon Dolar) ile merkezi olmayan borsa Uniswap V2 olarak öne çıkıyor. Üçüncü sırada ise oyuncuların NFT satın aldıkları ve birbirleriyle savaştıkları Ethereum tabanlı Axie Infinity oyunu yer alıyor. Axie Infinity, şimdiye kadar 626 ETH’yi (1.9 milyon Dolar) dolaşımdan çıkardı.

NFT projesi COVIDPunks ise yaktığı 528 ETH (1.6 milyon Dolar değerinde) ile dördüncü en yüksek gaz yakan Ethereum projesi olarak kaydediliyor. Beşinci sırada ise 62 milyar Dolarlık piyasa değeri olan Tether (USDT) stablecoini yer alıyor. Tether’in, Tron’a ek olarak Ethereum ağı üzerine de kurulu olduğu ve yakılan 510 ETH’nin (1.5 milyon Dolar) Tether işlemlerinden kaynaklandığı belirtiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar