Ethereum’daki Londra Güncellemesinden Bu Yana 30 Milyon Dolar Değerinde ETH Yakıldı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Ethereum ağı, madencilerin ödüllendirilme şeklini değiştiren Londra Yükseltmesinin 5 Ağustos’ta yürürlüğe girmesinden bu yana 30 milyon Dolar değerinde ETH’yi dolaşımdan çıkardı.

blank

Haberin Özeti

  • Ethereum geliştiricileri, 5 Ağustos tarihinde Londra Yükseltmesini yayınladı.
  • Güncellemeden bu yana 30 milyon Dolar değerinde ETH yakıldı.

Ethereum’un yeni işlem ücreti yakma mekanizması EIP-1559, iki gün önce yürürlüğe girdi. Bu iki günde, 30 milyon Dolarlık ETH dolaşımdan çıkarıldı.

blank

Londra Yükseltmesi, Ethereum Blok Zincirinde Neleri Değiştirdi?

5 Ağustos’ta Ethereum’un Londra Yükseltmesinin bir parçası olarak tanıtılan beş yükseltmeden biri olarak EIP-1559, Ethereum’un açık artırma tarzı işlem ücreti mekanizmasını algoritmik olarak belirlenmiş bir alternatifle değiştirdi.

Kullanıcılar özellikle madencilere “bahşiş” vermeyi seçmedikçe madenciler artık işlem ücreti alamayacaklar; bunun yerine, ücretler yakılacak ve dolaşımdaki toplam Ethereum arzı azaltılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

En Çok ETH Yakan Hizmetler

Ethereum takipçisi Ultrasound.money’deki verilere göre, şimdiye kadar yakılan 1.332 ETH (4.1 milyon Dolar değerinde), geçen hafta CryptoPunks ticaret çılgınlığının başlamasından bu yana yüksek ticaret hacmi bildiren NFT pazarı OpenSea’deki işlemlerden kaynaklanıyor. OpenSea, yakılan ETH miktarı açısından birinci sırada yer alıyor.

İkinci en çok ETH yakan uygulama ise; yaktığı 810 ETH (2 milyon Dolar) ile merkezi olmayan borsa Uniswap V2 olarak öne çıkıyor. Üçüncü sırada ise oyuncuların NFT satın aldıkları ve birbirleriyle savaştıkları Ethereum tabanlı Axie Infinity oyunu yer alıyor. Axie Infinity, şimdiye kadar 626 ETH’yi (1.9 milyon Dolar) dolaşımdan çıkardı.

NFT projesi COVIDPunks ise yaktığı 528 ETH (1.6 milyon Dolar değerinde) ile dördüncü en yüksek gaz yakan Ethereum projesi olarak kaydediliyor. Beşinci sırada ise 62 milyar Dolarlık piyasa değeri olan Tether (USDT) stablecoini yer alıyor. Tether’in, Tron’a ek olarak Ethereum ağı üzerine de kurulu olduğu ve yakılan 510 ETH’nin (1.5 milyon Dolar) Tether işlemlerinden kaynaklandığı belirtiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Dogecoin Fiyatı Gerileyince Robinhood’un Kripto Para Geliri de %78 Oranında Azaldı!

Dogecoin fiyatının uzun bir süredir “çılgınca” hareketler yapmaması sonucunda, ABD merkezli ticaret platformu Robinhood’un kripto geliri de önemli ölçüde...
Send this to a friend