26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Ethereum’daki NFT Çılgınlığı Sona mı Erdi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Bazı kripto para projeleri için patlama devam ederken, CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club ve Meebits’in satışları düşüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 31 Temmuz’da başlayan NFT ticareti çılgınlığı, bazı üst düzey koleksiyon projelerinde düşüşe geçti.
  • CryptoPunks ve Meebits satışları bu hafta sırasıyla %73 ve %70 oranında düşerken; Bored Ape Yacht Club NFT satışları da %49 oranında geriledi.
  • Art Blocks satışları ise bu hafta %50 oranında yükseldi; hatta dün gece bir tanesi 2.3 milyon Dolara alıcı buldu.

Birkaç üst düzey NFT projesinin düşen satış hacimleri, iki hafta önce başlayan NFT çılgınlığının sona erdiğini gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NFT Piyasasındaki Dalgalı Seyir

NFT satışları, bu yıl özellikle Şubat ayında patladı; ancak piyasa aşırı doygun hale geldikten sonra belli bir süreliğine NFT piyasası da sessizliğe büründü.

NFT projeleri için geçen ayın sonlarında işler yeniden düzeldi. CryptoPunks avatarlarına yönelik ani bir ilgi artışı, 4 yıllık projenin günlük işlem hacmini bir hafta içinde 1.8 milyon Dolardan 41.5 milyon Dolara yükseltti. Aynı süreçte söz konusu NFT’lerin ortalama fiyatı da %53 oranında arttı.

Ancak CryptoPunks satışları bu hafta %73 oranında düştü. Bu düşüş, bazı diğer kripto koleksiyoncularının zirveye çıkmasına yardımcı oldu.

Geçen ay, Art Blocks satışları %710 oranında artarak toplamda yaklaşık 200 milyon Dolarlık hacme ulaştı. Dün gece Chromie Squiggle #3784 adlı bir NFT, projenin şimdiye kadarki en yüksek satışını gerçekleştirdi ve 750 ETH’ye (2.3 milyon Dolar) alıcı buldu.

NFT Satışları İlerleyen Günlerde Yeniden Patlayabilir

Ancak, CryptoPunks sayesinde ticaret hacminde artış sağlayan bazı diğer koleksiyon projeleri de kayıp yaşadı.

Popüler bir CryptoPunks taklitçisi ve koleksiyon projesi olan Bored Ape Yacht Club satışları geçtiğimiz hafta genelinde %49 oranında düştü. CryptoPunks yaratıcıları Larva Labs’ın bir kripto koleksiyon projesi olan Meebits’in satışları da aynı süreçte %70.43 oranında geriledi.

İlgili Haber:  NFT Piyasası: Heavy Metal Efsanesi Ozzy Osbourne NFT Koleksiyonu Yayınladı

Ticaret hacimleri düşse de; NFT satışlarının yakın zamanda sona ermesi olası değildir. Christie’s, önümüzdeki ay CryptoPunks ve Meebits NFT’leri ile birlikte Bored Ape NFT’lerini açık artırmaya çıkaracak. Nadir NFT’ler milyonlarca Dolara alıcı bulabilir ve müzayede evleri de genellikle “en nadir” olan eserleri satma eğilimindedir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar