1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Ethereum’dan Sonraki Durak Daha Yüksek Riskli Altcoinler Olacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Kripto para piyasası 15 Ocak’ta yükselişin devam ettiğine dair işaretler verirken Real Vision Group’un CEO’su ve hevesli bir Bitcoin (BTC) yatırımcısı olan Raoul Pal, Ether (ETH) fiyatı konusunda iyimser bir tavır sergileyerek “daha yüksek riskli altcoinleri” de bu tabloya eklemek istediğini söylüyor.

Binance indirim kodu

Bir altcoin sezonu mu geliyor?

Bitcoin’in 42.000 doların üzerindeki yükselişinin ardından birçok alternatif kripto para veya altcoin gerçekten de güçlü bir performans sergiliyor ve bu, tarihsel olarak birinci çeyrekte iyi performans gösteren altcoinlerle aynı çizgide ilerliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Altcoin yükselişi, kısmen Ethereum‘un ivmesiyle yönetiliyor ve ETH, 600 dolarlık büyük bir direnç seviyesini aştıktan sonra 1.000 doların üzerine yükselmeye devam ediyor.

ETH, 2021’in ilk iki haftasında %60 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 doların üzerine çıkmaya yakın görünüyor.

ETH’nin, yılın ilk 14 gününde %60 arttığını ve tüm yıl daha iyi bir performans gösterdiğini düşündüğünü belirten Pal, buna rağmen hâlâ çok daha fazla BTC’ye sahip olduğunu ama ETH’ye ekleme yaptığını söylüyor. Sonraki durağın daha yüksek riskli altcoinlerin olacağını belirten yatırımcı, daha fazla riskin daha küçük boyut anlamına geldiğini ifade ediyor.

Muhtemelen ETH ile ilgili gelişen piyasa duyarlılığı nedeniyle altcoinler de geçen hafta özellikle iyi performans gösteriyor.

Polkadot (DOT) ve Cosmos (ATOM) gibi büyük hacimli altcoinler, ocak ayında şimdiye kadar hem Bitcoin hem de ABD doları karşısında büyük kazançlar elde ediyor.

Aynı zamanda Aave, Yearn.finance ve SushiSwap gibi merkezi olmayan finans (DeFi) tokenleri, son aylarda duyarlılık ve sosyal medya faaliyetlerinde sürekli bir artışı teyit eden verilerle son iki haftada hem Bitcoin hem de Ether’den çok daha iyi performans gösteriyor.

Bu arada DOT ve ATOM’un yükseliş trendi, alternatif blok zinciri ağlarına olan talebin arttığı göz önüne alındığında DeFi tokenleri etrafındaki çılgınlıktan kaynaklanabiliyor.

İlgili Haber:  İşte Büyük Pazar Hareketlerinin Arkasındaki Bitcoin Balinaları

DeFi protokollerindeki kullanıcı aktivitesi süreçteki ücretleri arttırmak için Ethereum blok zinciri ağı önemli ölçüde arttığı için geç saatlerde giderek daha fazla tıkanmış hale geliyor.

Aave, SushiSwap ve Synthetix gibi protokoller kasım ayından bu yana hızlı bir büyüme kaydediyor ve bu büyüme, Aave ile Synthetix’i milyar dolarlık piyasa değerlerine itiyor.

DeFi odaklı Fon Defiance Capital’de sermaye tahsisatı yapan Wangarian, Pal’a tüm ciddiyetiyle merkezi olmayan finansın, altcoinlerle ilişkili olumsuz önyargılarla yüzleşmesi durumunda aklının başından gideceğini ve yüksek kaliteli olanların, AAVE, SNX, UNI ve YFI olduğunu açıklıyor.

ETH ve altcoinler için sırada ne var?

Pal, 7 Ocak’ta attığı bir tweet’te Ethereum’un Bitcoin ile aynı döngüyü takip etmesi halinde 10.000 ile 20.000 dolar arasındaki bir aralığa ulaşabileceğine inandığını söylüyor.

Bir telekomünikasyon ağının etkisinin, sistemin bağlı kullanıcı sayısının karesiyle orantılı olduğunu belirterek Metcalfe yasasını, Ether için bir boğa durumunu desteklemek için saptayan yatırımcı, ETH’nin tıpkı BTC’ye benzediğine ve Metcalfe Yasası’nın hem ETH hem de BTC fiyatının anahtarı gibi göründüğüne dikkat çekiyor. Ancak ETH’nin piyasa değeri aynı nokta olan ilk 1 milyon aktif adresi konusunda BTC’den daha hızlı büyüdüğünü belirten Pal, en başta ETH’nin değersiz bir para olduğunu düşündüğünü itiraf ediyor.

Ether ile altcoin piyasasının geri kalanı arasında belirli bir korelasyon olmamasına rağmen Ether’in trilyon dolarlık bir blok zinciri protokolüne doğru büyümesi halinde Ethereum üzerinde geliştirilen büyük projeler orantılı olarak büyüyebiliyor.

En önemlisi 2016’da Bitcoin hızında büyümesi durumunda Ethereum’un ağ etkisinden ve hızlı büyümesinden büyük olasılıkla en çok yararlanacak olanın DeFi tokenleri olacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar