12 Ağustos 2022, Cuma
19.7 C
İstanbul

Ethereum’u 730 Dolarlık Zirvenin Ardından Ne Bekliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ether’in (ETH) fiyatının, Mayıs 2018’den bu yana ilk kez 730 doları geçmesini sağlayan patlamanın ardından tüccarlar kısa vadeli gidişata dair daha iyimser hale geliyor.

Binance indirim kodu

ETH’nin güçlü yükselişinin arkasında güçlü bir teknik piyasa yapısı ve Ocak 2021’deki CME Ethereum vadeli işlem listesi olmak üzere iki temel faktörün bulunduğu düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Ethereum “daha yüksek zirveler” modelini hayata geçirmeye devam ediyor

Teknik analizde, daha yüksek zirve formasyonu genellikle güçlü momentumu gösteriyor çünkü her yeni zirvenin bir önceki zirveden daha yüksek olduğu ortaya konuluyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ether’in, geçen hafta boyunca sürekli yükseldiği ve daha yüksek zirveler oluşumunu sürdürdüğü görülüyor. Kripto para tüccarı Scott Melker, durumun en son görülen en düşük seviyenin yeni bir yüksek seviye ile onaylandığı sonsuz sayıda yüksek ve daha yüksek dipler serisi haline geldiğini belirterek bu kalıp için “cennete giden merdiven” tasvirini kullanıyor.

Amsterdam Borsası’nda bir tüccar olan Michael van de Poppe da benzer şekilde bir açıklama yaparak 470 doların üzerinde kalması durumunda ETH için 1.200 ile 1.300 doların muhtemel olduğunu söylüyor.

Genel olarak Ethereum’un sürekli daha yüksek dipler yaptığı için hala çok yükseliş görünümüne sahip olmaya devam ettiğini belirten tüccar, 470 ABD doları seviyesi tutulduğu sürece, bir sonraki çalışma piyasalarının 1.200-1.300 ABD dolarına veya 2021’in 1. çeyreğinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine getireceğini düşünüyor.

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doları geçtiğinden beri ETH Bitcoin karşısında duran bir performans sergilediği için Ether’in yenilenmiş bir yükseliş görmesinin Bitcoin’e karşı bir kırılma anlamında kritik olacağı düşünülüyor.

Günlük grafikte ETH, Ethereum için yeni keşfedilen talebi arttırabilecek Bitcoin’e karşı bazı kazançlar göstermeye başlıyor.

İlgili Haber:  Trump’ın Hastaneden Çıkması ile Küresel Piyasalar Yükselişe Geçti Ancak Kripto Dünyası Temkinli

Santiment’teki analistler, ETH madenci bakiyelerinin iki yılın en düşük seviyesinde olduğunu ve borsalardaki arzın da düştüğünü söylüyor.

İki veri noktasının birleşimi, ETH üzerindeki satış baskısının düşmekte olduğunu gösteriyor. Normalde haftanın en yavaş işlem gününde Ethereum’un, 19 Mayıs 2018’den bu yana ilk kez harika bir altcoin piyasasında 700 doları kırdığını belirten analistler, ETH madencilerinin bakiyelerinin düşüklüğü ile borsalardaki arzın düşüklüğünün bu konunun harika doğrulayıcıları olduğunu açıklıyor.

Sırada ne var?

Öte yandan Chicago Mercantile Borsası (CME) vadeli işlemlerinin 43 gün içinde başlaması planlanıyor. Bybt.com’dan alınan verilere göre CME, açık pozisyon açısından halihazırda Bitcoin için en büyük vadeli işlem borsası olarak görülüyor.

Açık pozisyon terimi, borsada aktif olarak işlem gören toplam sermaye miktarını ifade ediyor. 28 Aralık itibariyle CME Bitcoin vadeli işlem borsasının açık pozisyonu 1.67 milyar doların üzerinde seyrediyor.

Bazı analistler, Bitcoin’in kurumsal talebinin sonunda 2021’de Ethereum’a da yayılmasını bekliyor. Bunun yaşanması durumunda CME Ethereum vadeli işlem borsasının muhtemelen günlük hacimde ve açık pozisyonda önemli bir büyüme göreceği düşünülüyor.

Messari’de bir araştırmacı olan Ryan Watkins, 2021’de kurumların ETH satın almaya başlayacaklarını belirtiyor. Bitcoin’in değerli olabileceği kabul edildiğinde, zihinlerde diğer kripto varlıkların da değerli olabileceği düşüncesinin filizleneceğini ifade eden Watkins, o noktada BTC’den ETH’ye geçişin çok daha kolay olacağına inanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar