30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Ethereum’u Binance Smart Chain’e Bağlayan ChainSwap Platformu, Milyonlarca Dolarlık Bir Saldırıya Maruz Kaldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum’u Binance Smart Chain’e bağlayan bir platform olan Alameda destekli ChainSwap, dün gece kapsamlı bir saldırıya kurban gitti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Saldırgan, ChainSwap’ın akıllı kodundaki kritik bir güvenlik açığından yararlandı.
  • Saldırı, Jake Paul destekli Wilder Web de dahil olmak üzere birkaç milyon Dolarlık bir kayba neden oldu.

ChainSwap geçen hafta başka bir saldırıya uğramış ve 800.000 Dolar zarar etmişti.

Binance indirim kodu

Binance Smart Chain’de Ethereum tokenlerini başlatmak için ChainSwap kullanan kripto projeleri, geçen gün kapsamlı bir saldırıya kurban gitti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Saldırı 4.4 Milyon Dolara Mal Olmuş Olabilir

Saldırıyı gerçekleştiren adresin şu anda yaklaşık 4.4 milyon Dolara sahip olduğu bildirildi. Saldırgan, ChainSwap’i kullanarak projelerin BSC sözleşmeleri üzerindeki kontrolü ele geçirmeyi başardı. Saldırgan, tokenleri doğrudan kendi adreslerine bastı ve ardından BSC’nin en popüler merkezi olmayan borsası PancakeSwap’ta sattı.

Saldırı ilk olarak YouTuber Jake Paul tarafından desteklenen Ethereum tabanlı NFT girişimi Wilder World’ün geliştiricisi n30 tarafından tespit edildi. Saldırgan, Wilder World’ün yerel tokeni olan 20.000.000 WILD çalmayı başardı.

Ayrıca saldırının ardından ChainSwap’ın yerel tokeni ASAP da %24 değer kaybetti. Kripto para şu anda 0.22 dolardan işlem görüyor.

Saldırıya Uğrayan Tokenler

Saldırıya uğrayan diğer tokenler arasında ise Antimatter, Optionroom, Umbrellabank, Nord, Razor, Peri, Unido, Oro, Vortex, Blank ve Unifarm bulunuyor. Antimatter ve Optionroom gibi projeler, token sahiplerinin zararını telafi edeceklerini söyledi. Nord gibi bazı diğer projeler ise hâlâ kaybedilen fonlar üzerinde çalıştıklarını belirtti.

ChainSwap, Ethereum ve Binance Smart Chain arasındaki bağlantıyı dondurdu ve tüm ASAP sahiplerinin zararının tazmin edileceğini söyledi.

Nisan ayında ChainSwap, Alameda Research ve OKEx OK Block Dream Fund liderliğindeki bir finansman turunda 3 milyon Dolar toplamıştı.

İlgili Haber:  Hackerlar, Tor Ağındaki Kripto Para Kullanıcılarına Saldırıyor

Öte yandan bu, ChainSwap’in bu ay uğradığı ikinci saldırı oldu. Platform, 2 Temmuz’da maruz kaldığı bir saldırıda 800.000 Dolar zarara uğradı.

ChainSwap, son saldırı ile ilgili polis ve OKEx ile birlikte çalıştığını, Corra ve Rai tokenlerinin kurtarılması için pazarlık etmeyi başardığını ifade etti. Saldırganlarla yapılan ilk görüşmede, 1 milyon Dolarlık bir iadenin alındığı öne sürüldü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar