5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Ethereum’un 2021 Yılındaki Ticaret Hacmi Büyümesi, Bitcoin’i Geride Bıraktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yakın tarihli bir Coinbase raporuna göre, Ethereum ağına ve ETH’ye duyulan ilgi, özellikle de DeFi büyümesinin ve kurumsal yatırımların ardından önemli ölçüde arttı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase raporuna göre, Ethereum bu yıl diğer kripto paralardan daha iyi performans gösteriyor.
  • Ethereum’daki toplam işlem hacmi bu yıl %1.461 oranında artarak 1.4 trilyon Dolara yükseldi.

Yeni bir rapora göre, Ethereum’a bu yıl her zamankinden daha fazla para pompalanıyor.

Binance indirim kodu

Ethereum, Diğer Tüm Kripto Paraları Geride Bıraktı

ABD’deki en büyük borsa olan Coinbase, 2021 yılının ilk altı ayına dair incelemesini paylaştı. Rapora göre, Ethereum’daki işlem hacmi büyümesi, Bitcoin de dahil olmak üzere tüm kripto paraları geride bıraktı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Rapora göre, 2021’in ilk yarısında Ethereum için toplam işlem hacmi %1.461 oranında artarak 1.4 trilyon Dolara ulaştı. 2020 yılının aynı döneminde bu değer sadece 92 milyar Dolar seviyesinde idi. Bitcoin’deki işlem hacmi ise 2021’in ilk altı ayında %489 oranında arttı. Yine de BTC’nin toplam işlem hacmi, ETH’nin toplam hacmini neredeyse ikiye katladı.

Ethereum bu yıl hızla değer kazandı. Brian Foster tarafından kaleme alınan raporda, “İkinci en değerli kripto varlığı 12 aylık dönemde %895 ve 30 Haziran’da sona eren 6 aylık dönemde ise %210 değer kazandı.” ifadeleri yer aldı.

Ethereum Neden Büyüyor?

Peki Ethereum’un yükselişinin temel nedeni ne? Coinbase’e göre en önemli sebep: DeFi. Raporda, “Ethereum üzerine kurulu DeFi protokollerinin kullanımının artması, ağın küresel bir finansal yardımcı program ve geliştiriciler için temel bir ağ olarak değerinin yükselmesini sağladı.” ifadeleri kullanıldı.

DeFi Pulse verilerine göre şu anda DeFi ekosisteminde toplam 61.2 milyar Dolarlık “kilitlenmiş” varlık bulunuyor. En büyük DeFi projesinin ise bir kripto para borç verme protokolü olan Aave olduğu belirtiliyor. Coinbase’e benzeyen ancak aracısı olmayan merkezi olmayan borsalar da son derece yüksek işlem hacimleri bildiriyor. Bunların en önde geleni olarak Uniswap, sisteminde kilitli 5.58 milyar Dolara sahip. Uniswap, son 24 saatte yaklaşık 295 milyon Dolar işlem hacmi bildirdi.

İlgili Haber:  WallStreetBets, Kripto Endüstrisine Dahil Oluyor

Coinbase’e göre, Ethereum’a duyulan ilgideki artış, özellikle de kurumsal yatırımcıların DeFi’yi yakından takip etmesinden kaynaklanıyor. Borsa, büyük müşterilerinin 2021’in ilk yarısında DeFi ürünlerine öncekinden daha fazla yatırım yapmak istediğini belirtti.

Coinbase tarafından yapılan açıklamada, “DeFi, 2020’nin çoğunda perakende yatırımcılar tarafından kullanılırken; 2021’in ilk yarısında, kurumsal müşteri tabanımız da DeFi’ye büyük ilgi duymaya başladı.” ifadeleri kullanıldı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar