23 Mayıs 2022, Pazartesi
20.9 C
İstanbul

Ethereum’un 3.000 Doların Üstüne Çıkmasıyla Bitcoin Dominansı Çakıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’in kripto paralar arasındaki piyasa değeri oranı olan Bitcoin dominansı, Bitcoin’in en yakın rakibi olan Ethereum’un 3.000 dolar barajını geçmesiyle birlikte iyice düşüşe geçti. Bu gelişmeyle birlikte sektör geliştikçe belki de kripto para dünyasında tek bir lider yerine birden fazla lider olabileceği konuşulmaya başlandı.

Binance indirim kodu

Hala en büyük dijital para olmayı sürdüren Bitcoin, toplamda 2.3 trilyon dolarlık bir piyasa olan kripto paraların değerlerinin %46’sını temsil ediyor. Bu değer 2021 yılının başında %70 seviyelerindeydi. Sıralamada ikinci sırada yer alan Ethereum ise %15’lik bir piyasa payına sahip. En büyük kripto paralar arasında ilk beşte bulunmayan altcoinler ise aynı zaman diliminde oranlarını neredeyse iki katına çıkardı ve şu anda kripto paraların toplam değerlerinin %36’sını bu coinler oluşturuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’in Momentumu Altcoinlere Göre Geride Kaldı

Bitcoin en büyük kripto para olma ünvanını devam ettirse de diğer tokenlerdeki momentum giderek daha fazla hız kazanıyor. Son olarak yılın başından bu yana dört kata yakın değer kazanan Ethereum, psikolojik 3.000 dolar barajını geçmeyi başardı. Kripto para savunucuları, yatırımcıların daha farklı tokenler satın almakta artık daha rahat olduğunu düşünürken, eleştirmenler ise kripto para sektörünün bir tür çılgınlığın pençesinde olabileceğini iddia ediyor.

Oaanda şirketinde kıdemli piyasa analizcisi olarak çalışan Edward Moya, Ethereum’un yükselişte olduğunu ve kendisini durdurabilecek pek fazla faktörün bulunmadığını düşündüğünü söyledi. Ayrıca Moya’ya göre diğer tokenler de yeni bir ilgi dalgasının içine girdiler.

Şu anki piyasa payları aslında Nisan ayında kripto para sektöründe yaşanan küçük çaplı düzeltmeleri de bir anlamda temsil ediyor. Bitcoin, Nisan ayının ortalarında kırdığı 64.870 dolarlık rekorundan sonra hala tam anlamıyla toparlanabilmiş değil.

İlgili Haber:  Kripto Tarihinde Bir İlk: Uniswap'ın Günlük İşlem Hacmi Coinbase'i Geçti

Geçtiğimiz ay gerçekleşen Coinbase Global Inc’in ABD’de halka açılması aslında yatırımcıların, kripto para sektöründeki volalite tehlikesi ve genişleyen regülasyonlara rağmen sektörü artık benimsediğini de gösteriyor.

Rallinin Sebebi Güncellemeler ve DeFi Uygulamaları

Ethereum şu sıralar spot ışıklarını kendisine çekmiş durumda. Ethereum blockchain’ine uygulanacak olan güncellemeler ve Ethereum ağının finansal hizmetleri gerçekleştirmek için giderek daha fazla kullanılması, Ethereum’un şu an yaşadığı ralliyi açıklamada kullanılabilir.

Evercore ISI’de strateji uzmanı olarak çalışan Rich Ross, Ethereum için 3.900 dolar seviyesini hedef olarak gördüğünü söyledi. Ethereum bu yazının yazıldığı anlarda 3.169 dolar civarında geziyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar