1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Ethereum’un Bitcoin’in 2016 Boğa Koşusunu Kopyalayabileceğinin 3 Göstergesi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bazı önde gelen analistler, Ether’in (ETH) 2021’de yaklaşık %65’lik bir artış elde etmesine rağmen büyük bir boğa koşunun zirvesinde olduğunu öne sürüyor. Ethereum’un, merkezi olmayan finans ve diğer alanlarda gözle görülür bir büyüme yaşaması, blok zincirindeki kullanıcı faaliyetinin artmasına neden oluyor.

Binance indirim kodu

Real Vision Group CEO’su Raoul Pal, ETH fiyatının teknik yapısını belirleyerek bu yapının 2016’daki Bitcoin (BTC) performansına benzediğini ve bunun da uzun süreli bir boğa yükselişinin ortaya çıkabileceği anlamına geldiğini söylüyor.

Binance indirim kodu

Pal, Metcalfe yasasıyla güçlü bir teknik yapının ve artan kullanıcı aktivitesi birleşiminin, devam eden yükseliş boyunca ETH’nin ivmesini arttırabileceğini düşünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Her şey Metcalfe yasasıyla ilgili”

Pal’a göre ETH’nin fiyatı 2017’deki BTC ile aynı durumda bulunuyor ve aynı piyasa değeri ile ilerliyor. ETH’nin, Bitcoin ile aynı yörüngeyi takip etmesi durumunda uzun vadede önemli bir yükseliş görebileceği düşünülüyor.

Bunun olup olmayacağı belirsizliğini koruyor olsa da Pal, iki kripto varlık arasındaki güçlü benzerliğe dikkat çekerek çizelgelerin özenle okunması gerektiğini ve ETH’nin, 2017’deki BTC ile tam olarak aynı fiyatta olduğunu söylüyor. 2016’daki BTC ile 2020’deki ETH’nin benzerliğini tuhaf olarak değerlendiren CEO, bu hareketlerin hepsinin Metcalfe Yasası ile ilgili olduğunu ifade ediyor.

Pal, benzerliğin büyük olasılıkla Metcalfe yasasından kaynaklandığını açıklayarak bir telekomünikasyon ağının etkisinin, sistemin kullanıcı sayısının karesiyle orantılı olduğunu dile getiriyor.

İlk günlerinde Bitcoin gibi Ethereum’un aktif kullanıcılarında da özellikle DeFi nedeniyle ilerleyen bir artış yaşandığı biliniyor.

Ocak ayı itibariyle DeFi’de kilitli toplam değer ilk defa 20 milyar dolara ulaşmış bulunuyor. Bu durum, çeşitli DeFi protokollerine dağıtılmış 20 milyar dolar değerinde sermaye gelmesi anlamına geliyor.

İlgili Haber:  Elon Musk: Bitcoin, Nakit Paradan Daha Kullanışlı

Ethereum ekosisteminin hızlı büyümesi DeFi’ye bağlanabiliyor. 2020’nin ortalarında, DeFi’de kilitli toplam değer 1 milyar doların altına düşüyorken o zamandan beri bu miktarın 20 kat arttığı ve DeFi’nin daha fazla kullanıcı ve sermaye çekmeye devam ettiği görülüyor.

DCinvestor olarak bilinen anonim bir analist, Pal’ın hissiyatını yineleyerek 2017’nin başlarında hiç kimsenin BTC’nin 20.000 dolara ulaşabileceğini düşünmediğini hatırlatıyor.

BTC’nin 2017’nin başlarında 20.000 dolara ulaşabileceği düşünülmese de piyasanın, insanların ne düşündüğünü umursamadığını belirten analist, yaşananların hepsinin, arz, talep ve dönüşlülük ile ilgili olduğunu ve tüm ölçümlere göre her şeyin bu döngüde büyütüldüğünü açıklıyor.

ETH’nin bir sonraki adımı olacak?

Öngörülebilir gelecekte DeFi ekosisteminin gelişmeye devam etmesini sağlamak için Eth2’ye sorunsuz geçişin son derece önemli olduğu düşünülüyor.

Son haftalarda Ethereum blok zinciri ağı, DeFi’nin artan kullanımı ve buna karşılık veren işlem nedeniyle tıkanmış bulunuyor.

Ethereum halihazırda piyasa değeri itibariyle ilk 100 arasına girerken ETH rekor seviyeye ulaşmaktan yaklaşık %20’lik bir uzakta durduğu için analistler, bu boğa döngüsünde ek yükseliş için yer aldığını söylüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar