7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Ethereum’un En Büyük İkinci Madencilik Havuzu SparkPool Çalışmayı Durdurdu: İşte Nedeni

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

2018’de Çin’de piyasaya sürülen SparkPool, bu Pazartesi itibariyle Ethereum hash oranının %22’sinden fazlasını elinde bulunduruyor ve bu anlamda Ethermine’den sonra ikinci sırada yer alıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dünyanın en büyük ikinci Ethereum madencilik havuzu Sparkpool, Çin’in kripto endüstrisi üzerinde devam eden baskısı nedeniyle çalışmayı durdurdu.
  • Poolwatch.io’ya göre, bugün SparkPool’un madencilik gücü, Ethereum’un küresel hash oranının %22’sini oluşturuyor.

Dünyanın en büyük ikinci Ethereum madencilik havuzu Sparkpool, Çin’in kripto endüstrisi üzerinde devam eden baskısı nedeniyle operasyonlarını askıya alıyor.

Binance indirim kodu

Sparkpool Operasyonlarını Neden Askıya Alıyor?

Madencilik havuzu, Çinli yetkililerin ülkede kripto para benimsenmesiyle mücadele için yeni önlemler başlatmasına yanıt olarak; Pazartesi günü, Çin anakarasında yeni kullanıcılara erişimini askıya aldığını resmen duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Geçen Cuma yapılan ilk kısıtlamaların ardından Sparkpool, hizmetleri kapatmaya devam edecek. Madencilik havuzu, Perşembe günü hem Çin’deki hem de yurtdışındaki mevcut madencilik havuzu kullanıcılarını askıya almayı planlıyor.

Duyuruya göre, bu önlemler, “düzenleyici politika gereksinimlerine” yanıt olarak kullanıcı varlıklarının güvenliğini sağlamayı amaçlıyor.

Sparkpool, ETH Hash Oranının %22’sini Elinde Tutuyor

2018’in başlarında Çin’de piyasaya sürülen SparkPool, dünyanın en büyük Ethereum madencilik havuzu Ethermine ile birlikte Ethereum (ETH) madenciliği için büyük önem taşıyor. Poolwatch.io’ya göre, bugün SparkPool’un madencilik gücü, Ethereum’un küresel hash oranının %22’sini oluşturuyor. Lider Ethermine ise %24’lük bir paya sahip.

Haber, Çin hükümetinin geçen Cuma günü ülkede kripto para ile ilgili tüm ticari işlemleri yasa dışı ilan etmesinin ardından geldi. Bu süreçte Binance ve Huobi gibi en büyük kripto para borsaları da Çin anakarasından yeni hesap kayıtları alma sürecini askıya aldıklarını bildirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar