8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Ethereum’un Beklenen Büyük Güncellemesinin Fiyata Etkisi Ne Olacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

2022’ye sakin bir başlangıç yapan kripto para piyasası, Bitcoin’den sonra ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un fiyatının yaklaşık %20 artmasının ardından bu hafta toparlanmaya başladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı Mart ayının başından bu yana ilk kez 40.000 doların üzerine çıktı ancak geçen yılın sonlarında ulaştığı 70.000 doların halen çok altında.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu arada, birçok kişinin fiyatını uçuracağını düşündüğü yaklaşan Ethereum güncellemesine az bir zaman kalmışken, Ethereum 3.000 doları aştı. Ethereum’un beklenen büyük güncellemesinin Haziran’da gerçekleşeceği düşünülüyor.

Bloomberg’in kıdemli piyasa analisti Jamie Douglas Coutts Forbes’e yaptığı açıklamada, Ethereum’un önümüzdeki birkaç ay içinde daha çevre dostu Proof of Stake mekanizmasına geçişinin onu global çapta benimsenecek bir varlık yapacağını iddia etti.

Analistler, Ethereum’un geçen hafta Bitcoin’den daha iyi performans göstermesine atıfta bulunarak bu hareketin devam edebileceğini belirtiyor.

Ethereum fiyat hareketinde bir noktada Bitcoin ve diğerlerinden ayrı hareket etmeye başlayabilir.

Ethereum, Bitcoin’in kullandığı doğrulama modeli olan Proof of Work modelinden, ağın daha verimli çalışmasına ve daha az elektrik kullanmasına yardımcı olması beklenen, Proof of Stake mekanizmasına uzun zamandır beklenen bir geçişle hazırlanıyor. Ethereum ayrıca bir süredir, ağdaki işlemleri doğrulayan madencilere dağıtılandan daha fazla Ether’in “yakılması” ile deflasyonist olmaya da başlamıştı. Haziran’da gerçekleşmesi beklenen Proof of Stake’e geçişten sonra, Ethereum sahipleri işlemleri onaylamak için coinlerini stake edecekler.

Başta Bitcoin olmak üzere PoW kullanan blok zincirler yüksek enerji tükettikleri için özellikle hükümetlerin ve çevrecilerin eleştirilerine maruz kalıyor. Ethereum, Beacon zinciriyle uzun zamandır beklenen birleşmeye hazırlanırken, protokolün enerji verimli bir hisse ispatı konsensüs mekanizmasına geçişinin piyasalarda oldukça olumlu karşılanacağı belirtiliyor.

İlgili Haber:  Altcoinler Getiride Bitcoin’i Geride Bırakıyor

Analistler, Ethereum güncellemesinin toplam emisyonu azaltacağı ve muhtemelen 2022’nin ikinci yarısında yukarı yönlü fiyat momentumu için bir katalizör görevi görebileceği şekilde Ethereum’un arz dinamiklerini kökten değiştirmesini bekliyor.

BNB, Cardano, Solana, Avalanche ve Polkadot gibi Ethereum rakipleri çoğalıyor ve her biri büyük fiyat artışları görüyor, ancak Ethereum açık ara en popüler akıllı sözleşme blok zinciri olmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar