27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Ethereum’un İlk Sanal Müzik Festivali, Decentraland’da Gerçekleşecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Ethereum tabanlı Decentraland müzik festivali, birçok müzik ve özel NFT eserleri vaat ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 11 Haziran Pazar günü, Decentraland sanal bir müzik festivaline ev sahipliği yapacak.
  • Decentraland, Minecraft ve Second Life’ın bir karışımı olarak görülebilir.
  • Decentraland dünyasındaki araziler 1 milyon Dolarlık fiyata bile alıcı bulabiliyor.

Önümüzdeki Pazar saat 18:00 UTC’de, Ethereum tabanlı Decentraland bir müzik ve sanat festivali olan “TO THE MOON”a ev sahipliği yapacak. Festival, NFT pazar yeri KnownOrigin, NFT kolektifi Illumino ve kripto danışmanlık firması BEAR NFT arasındaki bir işbirliği sayesinde gerçekleştiriliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

TO THE MOON Festivali

Festival, KnownOrigin’in Decentraland içindeki sanal merkezinde gerçekleştirilecek ve Ookay, SNBRN, Fred Thurst (diğer adıyla Dr. Fresch), Autograf ve Win and Woo gibi elektronik müzik gruplarının performanslarına yer verilecek.

Organizatörler, festival gününde özel NFT ödülleri vaat ediyor. Katılımcılar, Decentraland profillerinde yer almaları için sanal bir POAP (Katılım Kanıtı Protokolü) tokeni alacaklar ve bunlarla çeşitli sanal giysiler satın alabilecekler.

Decentraland Nedir?

Decentraland, 2017’de piyasaya sürülen Minecraft tarzı bir “dünya kurma” ve Second Life tarzı “sosyalleşme” özelliklerine sahip tarayıcı tabanlı ve kripto destekli bir bilgisayar oyunudur. Oyun içinde kullanılan para birimi Ethereum tabanlı MANA tokenidir. Bununla birlikte, MANA sahipleri oyun içi öğeleri ve 90.000 oyun içi araziden herhangi birini NFT olarak da satın alabilirler. NBC’ye göre, Mart ayında Decentraland günlük yaklaşık 10.000 aktif kullanıcı bildirdi.

Haziran ayının başında, fiziksel öğelerin NFT’lere dönüştürmesine olanak sağlayan Boson Protokolü, Decentraland’da bir alışveriş merkezi inşa etmek için 704.000 ABD Doları değerinde MANA ödemesi yaptı.

Boson’un satın alımı, o gün için Decentraland’daki en yüksek değerli arazi ticaretiydi. Ancak sonrasında, sanal bir gayrimenkul şirketi olan Republic Realm bir Decentraland arazisi için 913.000 Dolar ödeme yaptı ve rekoru ele geçirdi.

İlgili Haber:  MicroStrategy, Bitcoin Almak İçin 650 Milyon Dolarlık Tahvil Satışı Yaptı

Sanal gayrimenkul, NFT alanının çoğunda olduğu gibi son derece riskli bir yatırımdır. Bugün sıcak ve talep gören şeyler yarın kolayca gözden düşebilir. Ancak TO THE MOON’un kaygısız katılımcıları o gün yalnızca “eğlenmeyi” planlıyorlar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar