Ethereum’un Momentumu Neden Sadece ETH 600 Dolara Yaklaşırken Hızlanıyor?

Ethereum 2.0 için yükselen beklentinin yanı sıra, uzun zaman aralığı ve Ethereum’daki günlük gaz kullanımı ETH fiyatı için önemli olumlu faktörler olmaya devam ediyor.

Eth2 momentumu fiyatla bağlantılı olarak hızlanıyor

Eth2 ana ağının, Eth2 depozito sözleşmesi adresinde yer alan Ether sayısı 524.288’e ulaştığında başlaması planlandı.

CryptoQuant’tan alınan veriler, Eth2 depozito sözleşmesi adresinde belirtilen değerin ETH fiyatı ile bir korelasyon gösterdiğini buldu. CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, ETH 2.0’nin lansman tarihi yaklaşırken ETH fiyatı ile arasında büyüyen bir korelasyonun var olduğunu açıkladı.

Bu eğilim, Eth2’nin önemi nedeniyle analistler tarafından daha önceden öngörülmüştü. Eğilim öngörüleri görünür hale geldiğinde ise Eth2’nin Ethereum blok zinciri ağının işlem kapasitesini iyileştirmesinin beklendiği belirtildi.

Yaklaşık 300 milyon dolar değerinde ETH’nin, Eth2 mevduat sözleşmesi adresine yatırılacağı için uzun vadede ETH üzerindeki satış baskısını azaltabileceği kaydedildi.

Uzun zaman aralığı kopması

ETH’nin fiyatı Mayıs 2018’den bu yana ilk kez 500 doların üzerine çıktı ve iki yıllık bir aralıktan sıyrılmayı başardı. O zamandan beri güçlü bir ivme göstererek ETH, 620 doların üzerinde çok az direnç sergileyerek 580 doların üzerine çıktı.

ETH’nin 620 doları aşması durumunda bir sonraki uzun zaman aralığı için direnç seviyeleri olarak 784 dolar, 915 dolar ve 1.200 dolar belirlendi.

Yatırımcılar, ETH’nin kısa vadede 620 dolara ulaşacağı ve bir sonraki kırılma gerçekleşene kadar muhtemelen bunun altında sağlamlaşmaya çalışacağı tahmininde bulundu.

Rookie olarak bilinen anonim bir kripto tüccarı, güçlü bir teknik ivme gösterdiği için ETH’nin birkaç gün içinde 620 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Hafta sonu hem Bitcoin (BTC) hem de ETH fiyatları geri çekilse de analistler, zaman ağırlıklı ortalama fiyat algoritmalarının, momentumun bir kez daha canlanmasına neden olabileceğini öne sürdü. Bir kripto analisti olan Qiao Wang, hafta sonlarının var olmasının nedeninin, kurumsal alıcıların pazartesi günü zaman ağırlıklı ortalama fiyat algoritmalarını tekrar açmadan önce zayıf elleri ortaya çıkarmak olduğunu ifade etti.

  Google Ethereum Aramaları Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Temeller bir yükselişi destekler nitelikte

Etherscan’dan alınan zincir içi verilere göre, Ethereum’daki günlük “gaz kullanımı” tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış bulunuyor.

“Gaz” terimi, Ethereum blok zinciri ağındaki işlem ücretlerini ifade ediyor. Gaz kullanımı yüksek olduğunda zincir üzerindeki kullanıcı aktivitesi artış gösteriyor.

Günlük gaz kullanımındaki artış ise Eth2 adresine yapılan depozitolar ve artan sayıda merkezi olmayan finans veya DeFi kullanıcıları olmak üzere muhtemelen iki kaynaktan geliyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın