23 Mayıs 2022, Pazartesi
20.9 C
İstanbul

Ethereum’un Performansı Bitcoin’i Geride Bıraktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Şu sıralar tüm gözler Bitcoin’in üzerinde olsa da, aslında son günlerde Bitcoin’in momentumu azalmaya başladı. Coinbase’in halka arzının gerçekleştiği dönemde 65.000 dolar seviyelerine kadar tırmanan Bitcoin bu aşamadan sonra kan kaybetmişti. Şu anda ise Bitcoin hala Şubat ayı seviyelerinin altında seyrediyor.

Binance indirim kodu

Bu sırada ise, Joanna Ossinger’ın vurguladığı üzere Ethereum fiyatları oldukça hareketli zamanlar yaşıyor ve rekor üstüne rekor kırıyor. Bu fiyat artışlarının yanında ise Ethereum aslında insanların aklında yer etmeye de başladı. Geçtiğimiz hafta, Exante Data şirketinden Jens Nordvig şu anki piyasada yaşanan en ilginç şeyin Ethereum’un bu sivrilen performansı olduğunu söylemişti. JPMorgan strateji uzmanı Josh Younger da Ethereum’un sahip olduğu fiyat stabilitesine dikkat çekmişti. Şu anda piyasalarda performansı en çok konuşulan coinin Ethereum olduğunu söyleyebiliriz.

Binance indirim kodu

Ethereum’un Popülerleşmesinin İki Sebebi Var

İlki, insanların merkeziyetsiz finans (DeFi) adı verilen kavram ile ilgili çok fazla heyecan duymaları olarak tanımlanabilir. DeFi teknolojisiyle beraber alım satım, ödünç alma, türev gibi işlemler direkt olarak blockchain üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Bu tür işlemlerin hiçbirinin Bitcoin ile halledilmesi mümkün değil. Bitcoin aslında sadece kişiler arasında aktarılan ya da kişilerin elinde tuttuğu bir varlık. Akıllı sözleşmeler benzeri kavramlar ise daha çok Ethereum gibi diğer blockchain’ler üzerinden yapılıyor. İnsanların DeFi’ye bu ilgisi sayesinde Ethereum Bitcoin’e karşı değer kazanmayı sürdürüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance Smart Chain Yükselişini Sürdürüyor

Bir diğer sebep ise Ethereum’un aslında merkeziyetsiz finans alanında birçok rakibi bulunması. En büyük coinler sıralamasına bakıldığında şu anda Binance Coin’in en büyük üçüncü coin olduğunu görebiliriz. Binance kendi blockchain’ine sahip (Binance Smart Chain – BSC) ve Ethereum’da olduğu gibi merkeziyetsiz uygulamaları destekleyerek DeFi işlemlerinin gerçekleştirilmesini kolaylaştırıyor. Ethereum ile Binance arasındaki fark ise, BSB’nin çok daha hızlı ve ucuz olması. Ancak Binance Smart Chain daha merkezi bir şekilde yönetiliyor ve ağ üzerinde sınırlı sayıda node (düğüm) bulunuyor.

İlgili Haber:  Milyarder Salinas Hükümetten Korunmak için Bitcoin'i Seçti

Şu sıralar popüler olan bir diğer blockchain ise Solana. Bu ağ da daha hızlı ancak daha az merkeziyetsiz bir blockchain sunarak DeFi işlemlerinin kolaylaştırılmasını amaçlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar