Ethereum’un Rakibi Cardano, Büyük Fiyat Rallisinin Ortasında Büyük Bir Hafta İçin Hazırlanıyor

Son güncelleme: 1 ay önce

Şu anda Bitcoin’den ve Ethereum’dan sonra üçüncü en büyük kripto para olan Cardano, son haftalarda yükselişe geçerek Bitcoin’in muazzam rallisini bile geride bırakmayı başardı.

Cardano fiyatı, son 12 ayda %2000 artarak yalnızca geçen ay %300’lük bir yükseliş gösterdi.

Şimdi Cardano ağının toplam değeri 40 milyar dolar civarında yükselirken yazılımcılar pazartesi günü Ethereum‘a benzer çok varlıklı bir ağa dönüştürmek için tasarlanmış büyük bir güncellemenin lansmanına hazırlanıyor.

Cardano çekirdek yazılım ekibi Input Output HK (IOKH), bu hafta Twitter üzerinden “Mary” isimli Cardano protokol güncellemesinin halihazırda 1 Mart için tamamen onaylandığını doğrulayabildiklerini açıkladı. Ekip ayrıca, Goguen sunumundaki bir diğer önemli dönüm noktası olan güncellemenin ise yerel tokenler ve çoklu varlık desteği sunarak Cardano için heyecan verici yeni kullanım durumları getirdiğini belirtti.

Güncelleme, Cardano’nun geleneksel para birimine sabitlenmiş stabilcoinleri desteklemesine ve kullanıcıların, sosyal medya gönderilerinden dijital sanata kadar her şeyin sahipliğini ve kimlik doğrulamasını halka açık blok zincirleri kullanarak kanıtlamanın bir yolu olarak son haftalarda popülaritesi ciddi şekilde artan eşsiz tokenler (NFTler) oluşturmasına izin verecek.

Ethereum’un yüksek işlem ücretleri diğer kripto paraların önünü açıyor

Cardano’nun güncellemesi, geçen yıl Ethereum fiyatının 2018’in başındaki en yüksek seviyelerini kırmasıyla birlikte geliyor.

Ethereum, büyüyen NFT pazarının yanı sıra kazanç ve sigorta olarak bilinen faiz gibi geleneksel finansal araçları yeniden oluşturmak için kripto para teknolojisini kullanan merkezi olmayan finansmanın (DeFi) yükselişinden de yararlandı. En büyük DeFi projelerinin çoğu, Ethereum’un blok zincirinin üzerine inşa edildi ve kullanıcılar ağa akın ederek Ethereum fiyatını yükseltti.

Ethereum, yavaş işlem süreleri ve çok yüksek ücretlerle mücadele ederken Cardano ve Ethereum’un altıncı en büyük kripto parası olan Polkadot da dahil olmak üzere diğer potansiyel rakipleri şu anda DeFi, NFT ve stabilcoin pazar payı için rekabet ediyor.

  BNB, Parabolik Rallinin Ardından Üçüncü En Büyük Kripto Para Oldu

Cardano’nun fiyat artışı, son haftalarda kripto para topluluğunda öne çıkmasını sağladı.

DeVere’nin mali danışma grubu CEO’su Nigel Green, bu ayın başlarında deVere kripto para borsasının desteklenen dijital varlıklarına Cardano’yu da eklediğini açıkladı ve Cardano’nun, gelişen kripto sektöründe yükselen bir yıldız olduğunu dile getirdi.

Son haftalarda oldukça etkileyici bir performans sergileyen ve bunun devam etmemesi için hiçbir nedeni bulunmayan Cardano’nun, oldukça gerçekçi bir şekilde Bitcoin’e, Ethereum’a ve Tether’e giderek daha baskın bir rakip haline gelebileceği kaydedildi.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın