29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Solana Çöktü! Ne Olacak Kripto Paraların Bu Ölçeklenememe Sorunu?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Ah şu blokzincir ve ölçeklenememe sorunu.. Yine çok vahim bir durumla karşı karşıyayız. Kendisini Ethereum’un rakibi olarak konumlandıran ve kısa süre önce market değeri olarak XRP’yi geride bırakan Solana şu an zor anlar yaşıyor.

Binance indirim kodu

Solana Ağında 40 Dakikadır Blok Üretilemiyor

Evet yanlış okumadınız. Solana ağında bu yazının yazıldığı saat itibariyle en son çıkarılan blok 40 dakika önceydi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

blank

Ölçeklenememezlik küresel ekonomiyi ters yüz etme iddiasıyla ortaya çıkan kripto paraların maalesef en büyük sorunu olmaya devam ediyor. Ağlar popüler hale geldikçe, işlem sayıları arttıkça sorunlar da beraberinde artıyor.

Peki Solana’da Yaşanan Sorun Ne?

Solana’nın resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya göre “ağdaki kaynakların tükenmesi” sorunun ana nedeni.

Yapılan açıklamada şöyle dendi;

Solana ana ağı, aralıklı kararsızlık yaşıyor. Bu durum, yaklaşık 45 dakika önce başladı ve mühendisler sorunu araştırıyor.

Ağdaki kaynak tükenmesi hizmet reddine neden oluyor, mühendisler bir çözüm için çalışıyor. Doğrulayıcılar, gerekirse olası bir yeniden başlatma için hazırlanıyor.

blank

blank

Yaşanan bu olumsuz durumla birlikte pek çok insanın aklında tek soru belirmiş durumda; Solana fiyatı nasıl etkilenecek? Biz buna bir ikinci soruyu daha ekleyelim; yoksa siz hala ölçeklendiremediklerimizden misiniz?

Bir de, merkeziyetsiz bir finans dünyası hayali kurarken “mühendislerimiz sorunun üzerinde çalışıyor” ibaresi sizi de incitmiyor mu?

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar