Ethereum’un Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşması ile Birlikte Bir Balina 1.3 Milyar Dolarlık Transfer Gerçekleştirdi

Gizemli bir balina, ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından kısa bir süre sonra 629.000 ETH’yi DeFi borç verme protokolü Compound’a aktardı.

Haberin Özeti

  • Gizemli bir balina 629.000’den fazla ETH transferi gerçekleştirdi.
  • Alıcı, yatırımcıların kripto para üzerinde faiz kazanmalarına izin veren DeFi şirketi Compound.

Anonim bir balina, Ethereum’un şu anki fiyatı ile değeri 1.3 milyar Doları aşan 629.000’in üzerinde ETH’yi Compound’a aktırdı.

1.3 Milyar Dolarlık Transfer İçin Yalnızca 43 Dolar Ücret Ödendi

Büyük miktarda kripto para varlığına sahip olan kullanıcıları ifade etmek için kullanılan balina, işlemi bu sabah bilinmeyen bir cüzdandan gerçekleştirdi. Alıcı cüzdanı ise merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Compound’da tanımlandı.

Ancak gönderen hesap kesinlikle bir sır olarak kaldı. Cüzdan etiketsiz olduğundan ve Ethereum blockchaininde takma ad kullanıldığından, o kişinin (veya bir grup insanın) kim olduğunu söylemek zor.

Balina hareketiyle aynı zamana denk gelen Ethereum’un 2.000 Dolar seviyesinin üzerine yükselme süreci ise devam ediyor. Ethereum son olarak 2.152 Dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. İşlemin gerçekleşmesi için balina, 0.0205 ETH tutarında bir gaz ücreti ödedi. Bu da Ethereum’un şu anki fiyatı ile 43 Dolar seviyesine denk geliyor.

Bir balinanın 1.3 milyar Doları hareket ettirmek için ödediği 43 Dolarlık ücret ise kesinlikle okyanusta bir damla olarak tanımlanabilir.

Compound sözleşmesi ayrıca dün bilinmeyen başka bir cüzdandan 298.7 ETH (627.000 Doların biraz üzerinde) ve dört gün önce 13.000 ETH (27 milyon Doların üzerinde) aldı.

Gizemli Ethereum Balinaları

DeFi (merkezi olmayan finans) pek çoğu Ethereum blockchaini üzerine inşa edilen gözetim dışı finansal protokoller kümesidir.

Balinalar DeFi protokollerini sever. DeFi’de dalgalar oluşturan balinaları takip etmek için bir izleyici sistem bile bulunuyor. Eylül ayında piyasaya sürülen UniWhales, merkezi olmayan borsa Uniswap’teki büyük işlemler hakkında Telegram’a gerçek zamanlı güncellemeler gönderiyor.

  Ethereum 2.0 Staking'i Daha Kolay Hale Getirmek İçin Tasarlanan StakeWise, 2 Milyon Dolar Değere Ulaştı

Ve bazen gizemli balinalar öne çıkmaya karar verir.

Beeple’in NFT’si 69.3 milyon Dolara satıldığında balina kendini “Metakovan” takma adıyla tanıttı. Kripto muhabiri Amy Castor daha sonra kripto girişimcisi Vignesh Sundaresan olarak balinanın gerçek kimliğini açıkladı.

Bu yılın başlarında, birkaç eski Bitcoin balinası 10 yıllık bir kış uykusundan uyandı. 24 Şubat’ta, Haziran 2010’dan bu yana hareketsiz kalan 100 Bitcoin ilk kez bilinmeyen cüzdanlara taşındı.

Eski Bitcoin balinaları merak uyandırır çünkü eski cüzdan sahiplerinin çoğu zaman Bitcoin’in gizemli yaratıcısı Satoshi Nakatomo’yu bildiği veya bazı biçimlerde ilişkili olduğu varsayılır.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın