9 Ağustos 2022, Salı
25.6 C
İstanbul

Ethereum Fiyatı Ekim’den Beri En Düşük Seviyesine Düştü! Sırada Ne Var?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Ethereum fiyatı son zamanlarda bazı kayda değer düşüşler yaşadı ve bugün itibariyle üç aydan fazla bir sürenin en düşük seviyesine geriledi.

Binance indirim kodu

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ether, bu sabah 3200 dolara kadar geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ether daha sonra hafif bir toparlanma ile 3500 seviyelerine tekrar çıksada fiyat an itibariyle yine 3200 dolar civarında seyrediyor.

Ethereum fiyatında sırada neler var?

Bu son fiyat hareketlerini takiben, birkaç analist Ethereum için sırada neler olduğunu analiz etti.

Bazıları, Ether’in son geri çekilmesinin bir sonucu olarak oluşturduğu kilit desteğe dikkat çekti.

IDX Digital Assets CIO’su Ben McMillan, “3.300-3.400 dolar arasında Ether zaten oldukça güçlü bir destek görüyor” dedi.

Fundstrat Global Advisors’ın Dijital Varlıklar Stratejisi başkan yardımcısı Armando Aguilar da durumu analiz etti ve “3.300-3.400 dolar, Ethereum için güçlü destek sağlayan MA200’ün (hareketli ortalama 200) içinde yer alıyor. Aşağı yönde, temel destek seviyeleri 3.300 ve ardından 3.075 dolar olabilir.” dedi.

Aguilar 3.550 ve 3.900 doları önemli direnç seviyeleri olarak işaret ediyor.

McMillan, Fed’den gelen son haberlerle kripto piyasasının riskli satışlardan toparlanacağına değinerek yükselişe geçileceğini düşünüyor.

“Tüm piyasalardaki yüksek riskten kaçış hareketi (Fed tutanakları ışığında) ve bu yıl ETH 2.0 yükseltmesi öncesinde Ethereum çevresindeki yükseliş hissi göz önüne alındığında, satış baskısının çoğunun 3300-3400 seviyelerinde azalmaya başladığını görmeyi bekliyoruz.” dedi.

Aguilar, son Fed toplantısının tutanaklarının, politika yapıcıların faiz oranını artırarak ve ardından varlık alımlarını azaltarak para politikasını sıkılaştırmaya hazırlandığını göstermesinin ardından piyasaların nasıl tepki verdiğine de değindi.

“Piyasa güveni zayıf görünüyor ve Fed’in toplantısından sonra (Fed bu yılın ilk çeyreğinde potansiyel olarak varlık alımını azaltabilir), kripto piyasasının kısa vadede biraz daha oynaklığı olacak gibi görünüyor” dedi.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatı, Son 24 Saatte %10 Oranında Yükseldi: NFT Etkisi mi?

Analist, mevcut fiyat seviyelerinde Ether için desteğin gerçekleşememesi durumunda fiyatın “3000 – 3075 dolar aralığına” düşebileceğini vurguladı.

Allnodes Inc.’in kurucusu ve CEO’su Konstantin Boyko-Romanovsky, Ethereum’un görünümü hakkında yorum yaptı ve 2022’nin hem Ethereum hem de blok zinciri için çok önemli bir yıl olacağını vurguladı.

“Her şeyin yolunda gittiğini ve Ethereum’un enerji dostu hisse kanıtı modeline (PoS) geçişle ölçeklenebilirlik sorununu başarıyla çözdüğünü varsayalım” dedi.

“Bu durumda, sadece geçişe kadar değil, muhtemelen uzun bir süre sonra da bir ralli öngörebiliriz” dedi.

Boyko-Romanovsky, “Bunun nedeni, Ethereum 2.0’a geçişle birlikte, blok zinciri ve ekosistemindeki diğer tüm zincirler için sonsuz fırsatların kilidi açılacak” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar