9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

eToro, Bitcoin Hisse Senedi Portföyü Başlattığını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

“BitcoinWorldWide” portföyü, eToro müşterileri için Bitcoin değer zincirine bağlı şirketlere erişim sunacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • eToro, Bitcoin’e bağlı şirketleri listeleyen bir hisse senedi portföyü başlattı.
  • Portföy, ödeme devi PayPal ve kripto borsası Coinbase’i de içeriyor.

Bir ticaret platformu ve çok varlıklı aracılık şirketi olan eToro, müşterilere Bitcoin değer zincirine bağlı şirketlere yatırım yapma imkanı sunan yeni bir hisse senedi portföyü başlatıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

eToro Nedir?

EToro BitcoinWorldWide portföyü, Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasasına bağlı bir dizi şirketi içeriyor. Bu şirketler arasında, PayPal, Nvidia, Canaan ve Coinbase gibi şirketler yer alıyor. eToro kullanıcıları, BitcoinWorldWide’a 1.000 Dolarlık bir başlangıç fiyatından ve herhangi bir yönetim ücreti ödemeden yatırım yapabilirler.

EToro’nun portföy yatırımları başkanı Dani Brinker konu ile ilgili, “Dünyanın en büyük kripto parasını çevreleyen en önemli değişiklik fiyatı değil; değer zincirini oluşturan şirketler.” dedi.

Brinker, “Amacımız, perakende yatırımcılara, Bitcoin’in daha fazla benimsenmesi için gerekli olan bir hizmeti veya ürünü sunan şirketlere yatırım yapma imkanı sağlamaktır.” diye ekledi.

BitcoinWorldWide Portföyü

Kasım 2020’de PayPal, ABD’li müşterilerinin kripto para ile işlem yapabileceğini duyurarak manşetlere çıktı. Ödeme devi bu yılın başlarında kripto ödemelerini İngiltere’ye genişletmeyi planladığını duyurdu ve daha geçen ay CEO Dan Schulman, yalnızca kriptoya odaklanan yeni bir PayPal ekibi kuracaklarını açıkladı.

Çip üretim şirketi Nvidia ise geçtiğimiz günlerde kripto yatırımcılardan iki yıllık bir anlaşma elde etti. Şirket, yeni Ethereum madencilik işlemcisinden 150 milyon Dolar gelir elde etmeyi hedefliyor.

Halka açık bir kripto madenciliği donanım şirketi olan Canaan da son altı ayda yaklaşık %1000 oranında hisse artışı kaydetti.

İlgili Haber:  MicroStrategy, Bitcoin'e 10 Milyon Dolarlık Yeni Bir Yatırım Yaptı

Ve Coinbase’in bu ayın başlarında Nasdaq’da listelenmesi tüm kripto endüstrisinin yakından takip ettiği bir gelişme oldu. Coinbase’in hisse senetleri 381 Dolarlık fiyatla piyasaya çıktı ve ancak o tarihten bugüne belli ölçüde gerileme yaşadı. Yine de Coinbase’in halka açık olarak listelenmesi kripto endüstrisinde neredeyse oybirliği ile bir dönüm noktası olarak görülmeye devam ediyor.

Ayrıca eToro, SoftBank’ın Vision Fund 2 yatırımıyla şirkete 10 milyar Dolar değerleme sağlayacak özel amaçlı bir satın alma şirketi olan SPAC ile birleşerek halka açılmayı planlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar