eToro, Chainlink ve Uniswap Ticaretini Başlattı

Önemli Gelişmeler

Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 2 hafta önce

Bu yıl kripto komisyonculuğu uygulaması eToro’ya eklenen ilk iki token, Chainlink ve Uniswap oldu. Her ikisi de merkezi olmayan finans (DeFi) tokeni olarak dikkat çekiyor.

Haberin Özeti

  • Uniswap ve Chainlink tokenleri, eToro ticaret platformuna eklendi.
  • Uniswap ve Chainlink, piyasa değerine göre 11. ve 12. en büyük kripto projeleri olarak dikkat çekiyor.

İsrail menşeli kripto komisyonculuğu uygulaması eToro, ticaret platformu aracılığıyla perakende yatırımcılara sunduğu 16 tokene Chainlink (LINK) ve Uniswap’ı (UNI) da ekledi.

DeFi Alanı Büyümeye Devam Ediyor

Bugün duyurulan haberle birlikte eToro, geçen yıl toplam değerin 800 milyon Dolardan 56 milyar Doların üzerine çıktığı Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) alanını onayladığını gösterdi.

Her iki token de DeFi ekosistemindeki sağlam projeleri ile biliniyor. Geçen yıl piyasaya sürülen UNI, Ocak 2021’de işlem hacmi 30 milyar Doların üzerine çıkan Uniswap DeFi borsasının yönetim tokenidir. UNI, yaklaşık 16 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip ve CoinMarketCap verilerine göre 11. en büyük kripto varlığı olarak biliniyor.

LINK, blok zincirlerini gerçek dünya verilerine bağlayan merkezi olmayan hizmet sağlayıcısı Chainlink’in yerel tokenidir. Şu anda piyasa değeri liderlik tablosunda Uniswap’in hemen arkasında yer alan LINK, geçen yılın en iyi performans gösteren kripto varlıklarından biriydi.

eToro İş Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Doron Rosenblum konu ile ilgili, “Hem LINK hem de UNI’nin ilginç kullanım alanları var ve bize tüm kriptoların bir para birimi olarak tasarlanmadığını hatırlatıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Robinhood ile karşılaştırıldığında daha çeşitli varlığın sunulduğu bir yatırım platformu olan EToro, kripto hizmetlerini geliştirerek önümüzdeki aylarda daha da fazla token eklemeyi planladığını açıkladı.

eToro’nun Halka Açılma Planı

Aracı kurum Mart ayında, SoftBank ve bankacılık girişimcisi Betsy Cohen tarafından desteklenen 10 milyar Dolarlık bir anlaşmada özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) FinTech Acquisition Corp ile birleşme yoluyla halka açılacağını duyurdu.

Platform, 2018 yılında ABD’de de faaliyet göstermeye başladı ve şu anda Birleşik Krallık, Avustralya, Almanya ve İsviçre de dahil olmak üzere 140 ülkede yaklaşık 20 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend