28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

“Evrensel DeFi Cüzdanı” Rabby, MetaMask’a Rakip Olacak!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Nihayet MetaMask karşısında dişe dokunur bir rakibe sahip olmaya hazırlanıyor. Bir kripto para veri analizi platformu olan DeBank, DeFi üzerine özelleşmiş yeni bir tarayıcı cüzdanını yayınladı.

Binance indirim kodu

Son yedi günde birçok DeFi tokeninin yükseliş kaydetmesiyle birlikte DeFi için Toplam Kilitli Değer (TVL = Total Value Locked) değerinin de tırmanış göstermesi sayesinde DeFi bir geri dönüş gerçekleştirdi. Haftalık bazda 10 milyar doların üstündeki sermaye bu yeni sektörün akıllı sözleşmelerine aktı. Bu yazının yazıldığı anlarda TVL değeri 114.69 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte Index Coop’un “DeFi ETF’si Tokeni” olan DeFi Pulse Index (DPI) de aynı zaman diliminde yaklaşık olarak %8 oranında artış kaydetti. Ancak Bitcoin ve Ethereum fiyatlarındaki yükselişler ile karşılaştırıldığında DeFi sektörünün bu hafta bu coinlere göre oldukça zayıf bir performans sergilediğini söyleyebiliriz. Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta yaklaşık olarak %20 değer kazanırken Ethereum ise %15’in biraz üzerinde kaldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Küresel DeFi Cüzdanı Rabby, MetaMask’a Rakip Oluyor

Yıllarca süren tekelinin ardından MetaMask kendisine bir rakip bulmuş olabilir. Şimdiye kadar bir DeFi verileri platformu olarak tanınan DeBank, DeFi kullanıcılarına yönelik çok zincirli bir tarayıcı cüzdanı olan Rabby’i hayata geçirdi. Yeni cüzdanın özellikleri arasında farklı Blockchain’ler arasında otomatik olarak geçiş yapabilmesi yer alıyor. Bunun açıklaması ise oldukça basit. Bir DeFi kullanıcısı, biri Ethereum tabanlı bir borsa olan SushiSwap diğeri ise Binance Smart Chain tabanlı bir borsa olan PancakeSwap olmak üzere iki sekme açtığında, Rabby bu durumu algılayacak ve iki merkeziyetsiz borsada da çalışabilecek şekilde Blockchain’ler arasında geçişler yapacak.

Bununla birlike Rabby, kullanıcıların onaylanması gereken işlemleriyle ilgili kullanıcılara daha fazla detay göstermeyi planlıyor.

İlgili Haber:  MetaMask Kullanıcıları Dikkat! Kimlik Avcılarına Kaybedilen Fonlarda Artış Yaşanıyor

Birçok kullanıcı işlemler ile ilgili detayları anlamamalarına rağmen işlemlerini onaylıyor.

Bu konuyla alakalı olarak Rabby, işlemler üzerinde bir risk değerlendirmesi yapacak ve potansiyel olarak riskli gördüğü işlemler hakkında kullanıcıları uyaracak. Örneğin bir akıllı sözleşme hack’lendiğinde, kullanıcılar bu akıllı sözleşmede işlem yapmadan önce bir uyarı görecekler.

DeBank’ın cüzdanına özellikle DeFi topluluğu arasında oldukça fazla talep geldi. Dragonfly Capital yöneticisi Haseeb Qureshi, attığı Tweet’inde yeni MetaMask rakibinin gelecek vaat ettiğini söyledi ve şu soruyu sordu: “Birisinin kullanıcıların onaylamadan önce işlem detaylarını okuyabileceği bir sistem kurması neden bu kadar uzun sürdü?”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar