Circles, Ethereum blockchain’e dayanan bir Universal Basic Income (Evrensel Temel Gelir) uygulaması. Tüm kullanıcılarına ücretsiz kripto veren Circles’ın Universal Basic Income uygulaması yeni başlatıldı. Web sitesi lansmanından hemen sonra çöktü.

Binance indirim kodu

Circles, “Blockchain’de Basic Income” vaat eden iddialı bir kripto projesini 17 Ekim tarihinde başlattı.

Binance indirim kodu

xDai Ethereum sidechain’de yeni başlatılan Circles, her bir kullanıcısına “Circles” adı verilen bir kripto para birimi şeklinde temel bir gelir sağlıyor. Teorik olarak, şu anda belirsiz olan bir Circle değeri, daha fazla insan ağı kullandıkça artmakta.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Protokol, her hafta tüm kullanıcılarına Circles yayınlıyor. Kayıt olduktan sonra 100 Circle alacaksınız. Ardından, her hafta yaklaşık 14 Circles alacaksınız; üstelik bu değerler her yıl %7 oranında artış gösterecek.

Herkes bir hesap oluşturabilir, ancak doğrulamak için sitedeki Sık Sorulan Sorular (FAQ)’a göre “3 adet yeni başlayan güven bağlantısı” na ihtiyacınız olacaktır. Bu, üç kişinin sizi platforma davet etmesi gerektiği anlamına gelmektedir.

Almanya’nın koronavirüs pandemisinin ikinci dalgasını deneyimlediği zamanlarda başlayan Berlin merkezli bu şirket, yalnızca birisini şahsen tanıyorsanız diğer kullanıcıları doğrulamanızı önermekte. Öte yandan, daha şimdiden birçok kullanıcı davet kodlarını Twitter’da yayınladı bile.

Tokenlerinizi yalnızca size “güvenen” kişilere gönderebilirsiniz. Circle terimleriyle güvenmek, siz ve başka bir kişi arasında doğrudan bir bağlantı olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, Circles’ın “işlemsel güven” özelliğinin bir parçası olarak, güvenilir arkadaşınızın güven ağındaki kişilere de Circles gönderebilirsiniz.

The project has been a long time coming. Its initiator, Martin Köppelmann, said in a tweet that the idea was conceived about seven years ago. Upon launch, its website struggled to handle the activity and its servers crashed.

İlgili Haber:  SEC, Bitcoin ETF'si Başvurularını Onaylamayacağına Dair Sinyaller Verdi

Bu proje uzun zamandır devam ediyor. Başlatıcısı Martin Köppelmann, bir tweet’te bu fikrin yaklaşık yedi yıl önce tasarlandığını söyledi. Lansmandan sonra, web sitesi yoğunluğun üstesinden gelmek için mücadele etti ve sounda web sitesi sunucuları çöktü.

Circles tarafından 17 Ekim’de atılan tweetlerde şu ifadeler kullanıldı:

“Biz küçük bir ekibi, hem heyecanlı ama aynı zamanda yoğun ilgi tarafından zorlanmış durumdayız. Soru ve destek talepleriyle ilgili çalışmalarımıza devam ediyoruz, ancak yoğunluk sebebiyle biraz gecikmeler yaşanabilir. Ayrıca, çok kişi Circles katılmaya çalışıyor, sunucularımız zorlanıyor ve olabildiğince hızlı bir şekilde ölçeklendirmeye çalışıyoruz.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?