29 Ocak 2022, Cumartesi
6.6 C
İstanbul

Exodus Bitcoin Cüzdanı, Hisse Senedi Satışlarından 5 Günde 60 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Exodus, ABD merkezli yatırımcılara 15 milyon Dolarlık daha hisse satışı yapmayı hedefliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Exodus, kripto cüzdanı ile tanınan bir şirkettir.
  • Şirket, Bitcoin, Ethereum ve USDC stablecoin karşılığında hisse senedi satıyor.
  • Coinbase, bu hafta hisse satan tek kripto şirketi değil.

Popüler bir gözetim dışı kripto cüzdanının yaratıcısı olan Exodus, hisse senedi satışlarından 8 Nisan’dan bu yana 60 milyon Dolar topladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanan hisse senedi satışı, şimdiye kadarki en büyük “düzenlenmiş kripto halka arzı” olarak tanımlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Halka Arzda ABD Doları Yerine Kripto Para Kullanılıyor

Şirket geçen hafta 75 milyon Dolarlık hisseyi 27.42 Dolardan satışa çıkardı. Ancak satışlarda ABD Doları kabul etmek yerine Exodus, yalnızca cüzdanlarında yaygın olarak depolanan üç kripto parayı tercih etti: Bitcoin, Ethereum ve USDC stablecoin.

Bu şekilde bir satış stratejisi, firmanın akredite edilmiş yatırımcıların ötesinde, genellikle menkul kıymet satışlarının dışında kalan yatırımcılara da ulaşmasını sağladı. Exodus COO’su Sebastián Milla Goñi konu ile ilgili verdiği demeçte, “Bunu bir ICO’nun 2021 versiyonu olarak düşünün. Uyumlu, şeffaf ve çalışan bir ürüne sahip yüksek kârlı bir şirket tarafından sunuluyor.” dedi.

ICO Nedir?

ICO’lar, kripto girişimlerinin yalnızca büyük yatırımcılardan değil sıradan insanlardan da gelir elde etmesini sağladı. Kripto girişimlerine sermaye sağlama karşılığında, yatırımcılar daha sonra o projenin platformunda kullanılabilecek tokenler alacaklardı. Ancak SEC bu sistemi 2018’de tamamen dağıttı ve hepsini “düzenlenmemiş menkul kıymet satışları” olarak gördüğünü açıkladı.

Blockchain projesi Stacks, SEC’den token satışı yapmak için izin alan ve sonucunda 23 milyon Dolarlık gelir elde eden ilk kripto şirketi oldu.

İlgili Haber:  Kripto Para Vergisi: ABD Temsilciler Meclisi, 1.2 Trilyon Dolarlık Altyapı Yasasını Onayladı!

Exodus’un 12 Nisan tarihli basın açıklamasına göre, 4.000’den fazla kişi Exodus hisselerine yatırım yapmayı taahhüt etti. Daha da önemlisi, bu taahhütlerin %92’si akredite olmayan yatırımcılardan geliyor.

Hisse satışı, Arizona, Florida ve Teksas eyaletleri dışındaki ABD’li yatırımcılara açık kalmaya devam edecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend