9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Kripto Cüzdanı Exodus’un CEO’su Neden Ethereum Yerine Solana’yı Tercih Ettiğini Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Solana blok zinciri tabanlı en büyük NFT pazarlarından biri olan Magic Eden, önde gelen kripto para cüzdan uygulamalarından Exodus ile entegrasyon sağladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Magic Eden, Solana blok zinciri tabanlı en büyük ikinci NFT pazarıdır.
  • NFT pazarı, kripto cüzdan uygulaması Exodus ise entegrasyon sağladığını duyurdu.

Solana blok zinciri tabanlı en büyük NFT pazarlarından biri olan Magic Eden, önde gelen kripto para cüzdan uygulamalarından Exodus ile entegrasyon sağladı.

Binance indirim kodu

Magic Eden Nedir?

Web3 analiz sitesi DappRadar.com’dan alınan verilere göre Magic Eden, Eylül 2021’deki lansmanından bu yana 267.14 milyon Dolarlık bir işlem hacmi üretti ve bu anlamda, Solana ağındaki ikinci en büyük NFT pazarı konumuna ulaştı. Öte yandan Magic Eden, önde gelen Ethereum tabanlı NFT pazar yeri OpenSea’nın neredeyse yarısı kadar bir kullanıcı tabanına sahip; ancak neredeyse iki kat daha fazla işlem gerçekleştiriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Exodus mobil uygulamasındaki Magic Eden NFT pazarı, kullanıcıların belirli bir NFT koleksiyonunu fiyat aralığına göre arama yaparak görüntülemesine olanak tanıyacak. Koleksiyonerler, bu sayede favori NFT’lerini sosyal medyada arkadaşlarıyla paylaşabilecek veya uygulamada iken bu NFT’leri farklı cüzdanlara aktarabilecek.

Neden Ethereum Yerine Solana Tercih Edildi?

Exodus CEO’su ve kurucu ortağı JP Richardson, şirketinin kullanıcılara hitap etmek için özellikle Ethereum’u tercih etmediklerini söyledi. Richardson ayrıca “OpenSea’deki insanlar, 5 Dolarlık bir NFT için belki de 40 – 50 Dolarlık bir gaz fiyatı görecek ve çıldıracaklar. Biz tam da bu yüzden – işlem maliyeti ve hızı nedeniyle – Solana’yı seçtik. Bize mantıklı geldi.” diye ekledi.

2015 yılında piyasaya sürülen Exodus’un mobil uygulaması şu anda 150’den fazla kripto parayı destekliyor.

İlgili Haber:  Altcoinlerin Sezonu Ne Zaman Başlayacak? Bitcoin Neden Büyük Altcoinleri Geride Bırakıyor?

Richardson son olarak NFT’leri Exodus’un masaüstü sürümüyle entegre etme planları da olsa da; şu anda odak noktalarının, kullanıcılar için en iyi mobil deneyimi sunmak olduğunu belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar