5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

F1 Takımı McLaren Racing, Tezos Blok Zinciri ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

F1 takımı McLaren Racing, Tezos blockchain ile ortaklık anlaşması imzaladı. Ortaklık kapsamında F1 takımının arabalarında ve sürücü kıyafetlerinde Tezos logosu yer alacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Tezos, F1 takımı McClaren Racing ile ortaklık anlaşması imzaladı.
  • Ortaklık kapsamında McLaren arabalarında ve sürücü kıyafetlerinde Tezos logosu yer alacak.
  • Tezos, ayrıca Red Bull Racing ile de ortaklık kurduğunu açıkladı.

Formula 1 takımı McLaren Racing, bir dizi NFT başlatmak için Tezos blockchain ile ortaklık anlaşması imzaladı. Ortaklığın bir parçası olarak, ayrıca blok zincirinin logosu McLaren araçlarında ve pilotların kıyafetlerinde de yer alacak.

Binance indirim kodu

Tezos ve McLaren Racing Ortaklığı Kapsamında Bir NFT Platformu Oluşturulacak

Konu ile ilgili yapılan duyuruya göre Tezos, bir NFT platformu oluşturmak amacıyla Formula 1, Indycar ve e-spor genelindeki “çok yıllı bir ortaklık” kapsamında McLaren Racing’in “Resmi Teknik Ortağı” olacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ortaklık ayrıca Tezos markasının, F1 sürücüleri Lando Norris ve Daniel Riccardo’nun yanı sıra AMSP sürücüleri Pato O’Ward ve Felix Rosenqvist’in yarış kıyafetlerinde de logo olarak yer almasını sağlayacak. Buna ek olarak Tezos, McLaren Shadow espor takımının da sunum ortağı olacak.

McLaren Racing lisanslama, e-ticaret ve e-spor direktörü Lindsey Eckhouse, söz konusu ortaklığı “heyecan verici ve hızla gelişen bir endüstride yenilikçi bir adım” olarak nitelendirdi.

Tezos, F1 Takımlarına Yabancı Değil

NFT’ler, fiziksel dünyadaki sanat eseri, video, GIF gibi çok çeşitleri içerikleri kriptografik olarak temsil eden benzersiz tokenlerdi. Fantezi futbol oyunu Sorare ve basketbol koleksiyon serisi NBA Top Shot gibi büyük NFT platformları öncülüğünde spor endüstrisi, NFT piyasasına en hızlı adapte olan alanlardan biri oldu.

Öte yandan McLaren, Tezos ile ortaklık anlaşması imzalayan ilk F1 takımı değil. Geçen ay Red Bull Racing Honda, blockchain platformuyla benzer bir teknik ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu. Bu ayın başlarında da Azerbaycan Grand Prix’i Tezos logosuna sahip bir yarış otomobili kazandı.

İlgili Haber:  Tezos NFT Pazarı Aniden Kapatıldı: Kullanıcılar Nasıl Etkilenecek?

McLaren Racing ayrıca, Ethereum gibi blok zincirler tarafından kullanılan iş kanıtı sisteminden “iki milyon kat daha az enerji” kullandığını iddia eden Tezos blok zincirinin sürdürülebilirliğini ve enerji verimliliğini de övdü.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar