F1 Takımı McLaren Racing, Tezos Blok Zinciri ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

F1 takımı McLaren Racing, Tezos blockchain ile ortaklık anlaşması imzaladı. Ortaklık kapsamında F1 takımının arabalarında ve sürücü kıyafetlerinde Tezos logosu yer alacak.

blank

Haberin Özeti

  • Tezos, F1 takımı McClaren Racing ile ortaklık anlaşması imzaladı.
  • Ortaklık kapsamında McLaren arabalarında ve sürücü kıyafetlerinde Tezos logosu yer alacak.
  • Tezos, ayrıca Red Bull Racing ile de ortaklık kurduğunu açıkladı.

Formula 1 takımı McLaren Racing, bir dizi NFT başlatmak için Tezos blockchain ile ortaklık anlaşması imzaladı. Ortaklığın bir parçası olarak, ayrıca blok zincirinin logosu McLaren araçlarında ve pilotların kıyafetlerinde de yer alacak.

blank

Tezos ve McLaren Racing Ortaklığı Kapsamında Bir NFT Platformu Oluşturulacak

Konu ile ilgili yapılan duyuruya göre Tezos, bir NFT platformu oluşturmak amacıyla Formula 1, Indycar ve e-spor genelindeki “çok yıllı bir ortaklık” kapsamında McLaren Racing’in “Resmi Teknik Ortağı” olacak.

Ortaklık ayrıca Tezos markasının, F1 sürücüleri Lando Norris ve Daniel Riccardo’nun yanı sıra AMSP sürücüleri Pato O’Ward ve Felix Rosenqvist’in yarış kıyafetlerinde de logo olarak yer almasını sağlayacak. Buna ek olarak Tezos, McLaren Shadow espor takımının da sunum ortağı olacak.

McLaren Racing lisanslama, e-ticaret ve e-spor direktörü Lindsey Eckhouse, söz konusu ortaklığı “heyecan verici ve hızla gelişen bir endüstride yenilikçi bir adım” olarak nitelendirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Tezos, F1 Takımlarına Yabancı Değil

NFT’ler, fiziksel dünyadaki sanat eseri, video, GIF gibi çok çeşitleri içerikleri kriptografik olarak temsil eden benzersiz tokenlerdi. Fantezi futbol oyunu Sorare ve basketbol koleksiyon serisi NBA Top Shot gibi büyük NFT platformları öncülüğünde spor endüstrisi, NFT piyasasına en hızlı adapte olan alanlardan biri oldu.

Öte yandan McLaren, Tezos ile ortaklık anlaşması imzalayan ilk F1 takımı değil. Geçen ay Red Bull Racing Honda, blockchain platformuyla benzer bir teknik ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu. Bu ayın başlarında da Azerbaycan Grand Prix’i Tezos logosuna sahip bir yarış otomobili kazandı.

McLaren Racing ayrıca, Ethereum gibi blok zincirler tarafından kullanılan iş kanıtı sisteminden “iki milyon kat daha az enerji” kullandığını iddia eden Tezos blok zincirinin sürdürülebilirliğini ve enerji verimliliğini de övdü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend