3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Facebook, 2022’de NFT ve DAO Piyasasına Girecek!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Facebook’un çatı şirketi Meta’nın CTO’su, sosyal medya devinin NFT ve DAO entegrasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Facebook’un çatı şirketi Meta’nın CTO’su Andrew Bosworth, sosyal medya devinin NFT ve DAO entegrasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.
  • Bosworth, Meta’nın NFT entegrasyonunu geliştirmesi, ayrıca akıllı sözleşmeler ve DAO’lar dahil çeşitli alanlara yatırım yapması gerektiğini belirtti.

New York Times’ın son raporuna göre, Facebook’un ana şirketi Meta, blockchain teknolojisiyle “derin uyumluluk” sağlamak istiyor.

Binance indirim kodu

Meta’nın yeni CTO’su Andrew Bosworth son olarak yaptığı bir açıklamada, sosyal medya devinin çeşitli blok zinciri ve kripto para teknolojilerini benimsemesi ve bunlara yönelik çalışmalar yürütmesi için bir vizyon ortaya koydu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Facebook’un Ana Şirketi Meta, Kripto Para Alanına Giriyor

Başlangıçta Facebook, Google ve Amazon gibi devlerin gücüne karşı geliştirilmiş olsa da; blockchain teknolojisi, son zamanlarda Silikon Vadisi’nin ana odaklarından biri haline geldi. Google gibi bazı teknoloji devleri, hâlâ merkezileşmesini azaltacak olan blok zinciri teknolojisini kullanmakta tereddüt ediyor. Ancak diğer pek çok şirket, yeni Web3 hareketinin sunduğu olanaklarla bağlantı kurmaya daha istekli görünüyor.

Facebook’un ana şirketi Meta da bu şirketlerden biri. 2022’de görevine başlayacak olan yeni teknoloji sorumlusu (CTO) Andrew Bosworth’un şirket için büyük planları var ve blockchain bu planların en önemlilerinden biri.

Bosworth’un NFT ve DAO Planları

New York Times, Bosworth’un bu hafta başlarında çalışanlarına gönderdiği ve Facebook’un çeşitli blok zinciri ve kripto para teknolojileri ile ilgili vizyonunu ortaya koyan bir notu yayınladı.

Rapora göre Bosworth, blok zincirinin önümüzdeki 10 yılda teknoloji endüstrisi üzerinde “derin bir etkisi” olabileceğine inanıyor.

Bosworth, Meta’nın NFT entegrasyonunu geliştirmesi, ayrıca akıllı sözleşmeler ve DAO’lar dahil çeşitli alanlara yatırım yapması gerektiğini belirtti.

İlgili Haber:  Bitcoin Ekonomik Oyunda Kazanmanın Bir Yolu Mu?

Ancak Bosworth’un NFT’lere, DAO’lara ve Web3’ün diğer özelliklerine açık olması, şirketin “ademi merkeziyetçilik” arayışında olduğu anlamına gelmiyor. Sosyal medya devinin “merkezi” bir hizmet olduğu ve her zaman da öyle kalacağı hâlâ büyük ölçüde vurgulanıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar