25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Facebook, 2022’de NFT ve DAO Piyasasına Girecek!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Facebook’un çatı şirketi Meta’nın CTO’su, sosyal medya devinin NFT ve DAO entegrasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Facebook’un çatı şirketi Meta’nın CTO’su Andrew Bosworth, sosyal medya devinin NFT ve DAO entegrasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.
  • Bosworth, Meta’nın NFT entegrasyonunu geliştirmesi, ayrıca akıllı sözleşmeler ve DAO’lar dahil çeşitli alanlara yatırım yapması gerektiğini belirtti.

New York Times’ın son raporuna göre, Facebook’un ana şirketi Meta, blockchain teknolojisiyle “derin uyumluluk” sağlamak istiyor.

Binance indirim kodu

Meta’nın yeni CTO’su Andrew Bosworth son olarak yaptığı bir açıklamada, sosyal medya devinin çeşitli blok zinciri ve kripto para teknolojilerini benimsemesi ve bunlara yönelik çalışmalar yürütmesi için bir vizyon ortaya koydu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Facebook’un Ana Şirketi Meta, Kripto Para Alanına Giriyor

Başlangıçta Facebook, Google ve Amazon gibi devlerin gücüne karşı geliştirilmiş olsa da; blockchain teknolojisi, son zamanlarda Silikon Vadisi’nin ana odaklarından biri haline geldi. Google gibi bazı teknoloji devleri, hâlâ merkezileşmesini azaltacak olan blok zinciri teknolojisini kullanmakta tereddüt ediyor. Ancak diğer pek çok şirket, yeni Web3 hareketinin sunduğu olanaklarla bağlantı kurmaya daha istekli görünüyor.

Facebook’un ana şirketi Meta da bu şirketlerden biri. 2022’de görevine başlayacak olan yeni teknoloji sorumlusu (CTO) Andrew Bosworth’un şirket için büyük planları var ve blockchain bu planların en önemlilerinden biri.

Bosworth’un NFT ve DAO Planları

New York Times, Bosworth’un bu hafta başlarında çalışanlarına gönderdiği ve Facebook’un çeşitli blok zinciri ve kripto para teknolojileri ile ilgili vizyonunu ortaya koyan bir notu yayınladı.

Rapora göre Bosworth, blok zincirinin önümüzdeki 10 yılda teknoloji endüstrisi üzerinde “derin bir etkisi” olabileceğine inanıyor.

Bosworth, Meta’nın NFT entegrasyonunu geliştirmesi, ayrıca akıllı sözleşmeler ve DAO’lar dahil çeşitli alanlara yatırım yapması gerektiğini belirtti.

İlgili Haber:  Ethereum Tabanlı Popüler NFT’lerin Neredeyse Kopyası Solana NFT’leri Hızla Yayılıyor

Ancak Bosworth’un NFT’lere, DAO’lara ve Web3’ün diğer özelliklerine açık olması, şirketin “ademi merkeziyetçilik” arayışında olduğu anlamına gelmiyor. Sosyal medya devinin “merkezi” bir hizmet olduğu ve her zaman da öyle kalacağı hâlâ büyük ölçüde vurgulanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend