26 Ocak 2022, Çarşamba
0.9 C
İstanbul

Facebook, Bitcoin ve Kripto Para Reklamlarına Uyguladığı Yasağı Kaldırdı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Ünlü sosyal medya platformu Facebook, bundan sonra Bitcoin ve kripto para piyasası ile ilgili reklamlara yasak uygulamayacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ünlü sosyal medya platformu Facebook, bundan sonra Bitcoin ve kripto para piyasası ile ilgili reklamlara yasak uygulamayacağını duyurdu.
  • Facebook konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bitcoin reklamlarını artık engellemiyoruz; çünkü kripto para endüstrisi son yıllarda ciddi oranda olgunlaştı ve istikrar kazandı.” ifadelerini kullandı.

Teyzeleriniz veya amcalarınız bundan sonra size Bitcoin ile ilgili daha fazla soru sorabilirler.

Binance indirim kodu

Facebook, Bitcoin Reklam Yasağını Kaldırdı

Ünlü sosyal medya platformu Facebook, bundan sonra Bitcoin ve kripto para piyasası ile ilgili reklamlara yasak uygulamayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Facebook konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bitcoin reklamlarını artık engellemiyoruz; çünkü kripto para endüstrisi son yıllarda ciddi oranda olgunlaştı ve istikrar kazandı. Ayrıca sektörler için daha net kurallar belirleyen pek çok hükümet düzenlemesi de kripto para alanına dahil oldu.” ifadelerini kullandı.

Facebook’un Metaverse Planlarından Sonraki Değişimi

Kısa süre önce metaverse alanındaki hedeflerini vurgulamak için adını “Meta” olarak değiştiren Facebook, kripto para reklamlarını ilk olarak 30 Ocak 2018’de yasakladı. Facebook, o dönem konu ile ilgili yaptığı açıklamada, yasağın temel nedeninin insanları “dolandırıcılık faaliyetlerinden korumak” olduğunu söyledi.

Facebook söz konusu açıklamasında ayrıca, “İnsanların dolandırıcılık veya kandırılma korkusu olmadan Facebook reklamları aracılığıyla yeni ürün ve hizmetleri keşfetmeye ve öğrenmeye devam etmelerini istiyoruz. Bununla birlikte, şu anda iyi niyetle faaliyet göstermeyen ikili opsiyonlar, ICO’lar ve kripto paraların reklamını yapan birçok şirket var.” ifadelerini kullandı.

Facebook’ta ve Instagram gibi “kardeş” Meta kuruluşlarında böyle bir yasak olmasına; geçtiğimiz süreçte kripto para endüstrisine dair bazı reklam ve promosyon faaliyetleri de gerçekleşti. Örneğin ünlü influencer Kim Kardashian, bu yaz ünlüler arasında kısa bir süreliğine popüler olan token “Ethereum Max” ile ilgili ücretli bir reklam kampanyası yürüttü.

İlgili Haber:  Blokzincir Nedir? Blokzincir Teknolojisi Ne İşe Yarar?

Artık Facebook’ta bu tip reklamları görmeniz çok daha olası… Ve yasal…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend