8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Facebook, Bitcoin ve Kripto Para Reklamlarına Uyguladığı Yasağı Kaldırdı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ünlü sosyal medya platformu Facebook, bundan sonra Bitcoin ve kripto para piyasası ile ilgili reklamlara yasak uygulamayacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ünlü sosyal medya platformu Facebook, bundan sonra Bitcoin ve kripto para piyasası ile ilgili reklamlara yasak uygulamayacağını duyurdu.
  • Facebook konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bitcoin reklamlarını artık engellemiyoruz; çünkü kripto para endüstrisi son yıllarda ciddi oranda olgunlaştı ve istikrar kazandı.” ifadelerini kullandı.

Teyzeleriniz veya amcalarınız bundan sonra size Bitcoin ile ilgili daha fazla soru sorabilirler.

Binance indirim kodu

Facebook, Bitcoin Reklam Yasağını Kaldırdı

Ünlü sosyal medya platformu Facebook, bundan sonra Bitcoin ve kripto para piyasası ile ilgili reklamlara yasak uygulamayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Facebook konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bitcoin reklamlarını artık engellemiyoruz; çünkü kripto para endüstrisi son yıllarda ciddi oranda olgunlaştı ve istikrar kazandı. Ayrıca sektörler için daha net kurallar belirleyen pek çok hükümet düzenlemesi de kripto para alanına dahil oldu.” ifadelerini kullandı.

Facebook’un Metaverse Planlarından Sonraki Değişimi

Kısa süre önce metaverse alanındaki hedeflerini vurgulamak için adını “Meta” olarak değiştiren Facebook, kripto para reklamlarını ilk olarak 30 Ocak 2018’de yasakladı. Facebook, o dönem konu ile ilgili yaptığı açıklamada, yasağın temel nedeninin insanları “dolandırıcılık faaliyetlerinden korumak” olduğunu söyledi.

Facebook söz konusu açıklamasında ayrıca, “İnsanların dolandırıcılık veya kandırılma korkusu olmadan Facebook reklamları aracılığıyla yeni ürün ve hizmetleri keşfetmeye ve öğrenmeye devam etmelerini istiyoruz. Bununla birlikte, şu anda iyi niyetle faaliyet göstermeyen ikili opsiyonlar, ICO’lar ve kripto paraların reklamını yapan birçok şirket var.” ifadelerini kullandı.

Facebook’ta ve Instagram gibi “kardeş” Meta kuruluşlarında böyle bir yasak olmasına; geçtiğimiz süreçte kripto para endüstrisine dair bazı reklam ve promosyon faaliyetleri de gerçekleşti. Örneğin ünlü influencer Kim Kardashian, bu yaz ünlüler arasında kısa bir süreliğine popüler olan token “Ethereum Max” ile ilgili ücretli bir reklam kampanyası yürüttü.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 18.800 Doları Aştı

Artık Facebook’ta bu tip reklamları görmeniz çok daha olası… Ve yasal…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar