25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Facebook’un Bitcoin Satın Almış Olabileceği İddia Ediliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tesla’nın ardından şimdi sıra Facebook’ta mı? Sosyal medya devi bugün ilk çeyrek performansının raporunu yayınlayacak ve piyasalarda bu raporlarda bir Bitcoin alımı olabileceğine dair bir iddia var.

Binance indirim kodu

Teknoloji şirketi Facebook bugün dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin piyasasına giriş yaptığını açıklayabilir. Bu iddia bugün sosyal medyada ve Reddit forumlarında adeta bir orman yangını gibi yayıldı. İddiayı destekleyenler arasında Messari analizcisi Mira Christanto ile Morgan Creek Digital kurucuları Alistair Milne ve Jason A. Williams da var. Gözler bugünkü borsa kapanışından sonra şirketin ilk çeyrek performans raporlarını yayınlayacak olan Facebook’a çevrildi. Türkiye saatiyle 23 itibariyle iddiaların doğru olup olmadığı anlaşılacak.

Binance indirim kodu

Facebook Tesla’nın Adımlarını mı Takip Edecek?

Facebook aslında kripto paralar konusunda eli boş duran bir şirket değil. Yıllardır kendi stablecoin’ini geliştirmeye çalışan şirket sürekli denetimsel problemler ile karşı karşıya kaldı. Yeniden adlandırılarak Diem adı verilen kripto paranın bu yıl ise piyasaya çıkması bekleniyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin yatırımlarının getirisinin çok yüksek olduğu aslında Tesla’nın kısa bir süre önce yayınladığı ilk çeyrek raporundan da anlaşılabiliyor. Elektrikli otomobil devi Tesla, elindeki Bitcoin rezervlerinin %10’unu sattığını açıklamış ve bununla beraber ilk çeyrek bilançosunda ek olarak 101 milyon dolarlık bir kar elde etmişti. Bu yüzden sadece ekonomik yönden bakılsa bile Facebook’un Bitcoin piyasasına girmesi düşük bir ihtimal olarak söylenemez.

Facebook Bitcoin Satın Alırsa Piyasalarda Tesla’da Yaşananlara Benzer Etkiler Görülebilir

Facebook’un elindeki nakidin bir kısmını Bitcoin’e çevirdiğini duyurmasıyla piyasalarda, Tesla’nın Bitcoin satın aldığındakine benzer etkiler görülebilir. Tesla, Şubat ayının başlarında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımı yaptığını duyurduğunda Bitcoin yalnızca 14 gün içerisinde 20.000 dolarlık bir artış yaşamıştı. Bitcoin’in şu anki performansı da aslında iki şirketin piyasalardaki etkisi nedeniyle yükselmiş olabilir. Mira Christanto’ya göre son günlerde yaşanan fiyat yükselişleri, Facebook’un Bitcoin satın almasıyla açıklanabilir. Tesla’nın Bitcoin’lerinin bir kısmını satmasıyla da fiyatlar önce ufak da olsa gerileme yaşamıştı.

İlgili Haber:  Ethereum'un Rakibi Cardano, Büyük Fiyat Rallisinin Ortasında Büyük Bir Hafta İçin Hazırlanıyor

En son olarak oyun şirketi Nexon, bünyesine 100 milyarlık Bitcoin katarak kripto paraya yatırım yapan şirketler kervanına katılmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar