2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Facebook, Ethereum ve Polygon NFT’lerini Profil Fotoğraflarında Test Etmeye Başlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Eskiden Facebook olarak bilinen Meta, ABD’li bazı kullanıcılar için NFT’leri kullanıma sunmaya başladı.

Binance indirim kodu

Bir Meta temsilcisi yaptığı açıklamada, Facebook’un Ethereum ve Polygon NFT’leri ile başlayacağını ancak yakında Solana ve Flow NFT’lerini de destekleyeceğini belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Meta Ürün Müdürü Navdeep Singh, Çarşamba günü yazdığı bir tweette NFT’lerin Facebook’ta nasıl görüneceğine dair bir ekran görüntüsü paylaştı.

Gönderiye göre, kullanıcılar Facebook profillerinde, sahiplik göstergesi olarak kullanılan NFT’lerini sergileyebilecekleri bir “dijital koleksiyon” sekmesine sahip olacaklar.

Kullanıcılar kripto para cüzdanlarını Facebook profillerine bağlayabilecekler. Ayrıca NFT’lerini, tıpkı diğer gönderiler gibi tepki verilebilecek, beğenilebilecek, yorum yapılabilecek ve paylaşılabilecek Facebook gönderilerine dönüştürebilecekler.

Bazı Twitter kullanıcıları ekran görüntülerini yorumlayarak, Facebook’un Discord’a benzemeye çalıştığını ve Web3 için tüm kullanıcıların uğrayacağı bir ana üs olmayı planladığını belirttiler.

Facebook’tan henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmiş değil.

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir gönderide “Proof of ownership” konseptinin önem kazandığını belirtmişti.

Sosyal medya devi, daha önce Mayıs ayında “bir kaç ülkede” bazı içerik oluşturucular için Instagram üzerinde NFT’leri kullanıma sunmaya başlamıştı.

Daha önceki başka bir duyuruda Instagram, platformunda yayınlanan veya paylaşılan NFT’lerin hem NFT’nin yaratıcısını hem de alıcısını otomatik olarak etiketleyeceğini ve şirketin NFT’leri transfer etmek veya paylaşmak için herhangi bir ücret talep etmeyeceğini belirtmişti. Koleksiyonerler ayrıca NFT’lerini artırılmış gerçeklik çıkartmaları olarak da paylaşabilecekler.

İlgili Haber:  Eski Bitcoin Eleştiricisi Milyarder Mark Cuban Bitcoin'e Dair Övgülerini Bitiremiyor

Instagram yöneticilerinden Adam Mosseri, daha önce Instagram’ın büyüyen içerik oluşturucu ekonomisi nedeniyle kısmen NFT özelliklerini başlattığını söylemişti.

Financial Times’ın haberine göre, eski adı Facebook olan Meta, hızla büyüyen NFT pazarına girmek için yeni planlar yapıyor.

FT, Meta’nın, kullanıcıların NFT mint edip satmasına izin verecek bir özellik hazırladığını bildirmişti. Aynı şekilde Meta ve Instagram kullanıcıları NFT koleksiyonlarını sosyal medya profillerinde de gösterebilecekler. Kaynaklar ayrıca OpenSea’ye benzer bir NFT pazarının da çalışmalarının devam ettiğini bildirmişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar