9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Facebook, Kripto Para Cüzdanını Kullanıma Sundu

Önemli Gelişmeler

Bugünden itibaren ABD ve Guatemala’daki Facebook kullanıcıları, kripto ve dijital para cüzdanı Novi’nin pilot sürümü aracılığıyla Paxos Doları satın alabilecekler.

blank

Haberin Özeti

  • Facebook, kripto para cüzdanı yan kuruluşu Novi için ABD ve Guatemala’da bir pilot program başlattı.
  • Cüzdana, Google Play ve Apple App mağazalarından ulaşılabiliyor.

Coinbase bugün, Facebook’un dijital cüzdan kuruluşu Novi’nin pilot programı için kripto saklama hizmetleri sunacağını duyurdu.

blank

Novi Cüzdanı Nedir?

Pilot uygulama, halihazırda ABD ve Guatemala’da yayınlandı. Cüzdana, Google Play ve Apple App mağazalarından ulaşılabilir. Uygulamada ve duyuruda Facebook’un uzun zamandır beklenen kripto parası Diem’den bahsedilmese de; kullanıcılar, Novi cüzdanları aracılığıyla Paxos Doları (USDP) ticareti yapmaya başlayabilecekler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Novi’de satın alınabilecek Paxos Doları, Coinbase kripto saklama hizmeti aracılığıyla mevduatta tutulur. Kullanıcılar, daha sonrasında ise dünyanın her noktasında ve her saatte güvenli bir şekilde ve hiçbir ücret ödemeden bu para ile ticaret yapabilir.

Kripto Para Cüzdanı Tamam: Peki Diem’e Ne Oldu?

2019’da Facebook ilk olarak bir kripto para cüzdanı ve “Libra” adını taşıyan bir stabil koin başlatacağını duyurdu. Bugünkü lansman farklı bir formda da olsa kripto para cüzdanı planlarını gerçeğe dönüştürdü. Peki ya stabil koin?

İki yıl önce kurulmasından bir süre sonra Libra Derneği, finans devleri PayPal, MasterCard ve eBay de dahil olmak üzere sekiz kurucu üyesini kaybetti. Libra, ayrıca ismini de değiştirme kararı aldı. Artık Facebook’un stabil koini “Diem” olarak adlandırılıyor ve şimdilik yakın tarihte herhangi bir lansman yok gibi görünüyor.

Diem, bugün yayınlanan pilot uygulamada yer almamasına rağmen Facebook tarafından yapılan bir basın açıklaması, projenin devam ettiğini doğruladı. Açıklamada, “Diem’e desteğimiz değişmedi. Düzenleyici onayı aldıktan sonra Novi’yi Diem ödeme ağına taşımayı amaçlıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Blockchain Twitter'ı Nasıl Değiştirecek?

Bu noktada ise bir başka soru ön plana çıkıyor: Facebook destekli bir stabil koin ile ilgilenen var mı?

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend