1 Temmuz 2022, Cuma
24.3 C
İstanbul

Facebook, Kripto Para Cüzdanını Kullanıma Sundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bugünden itibaren ABD ve Guatemala’daki Facebook kullanıcıları, kripto ve dijital para cüzdanı Novi’nin pilot sürümü aracılığıyla Paxos Doları satın alabilecekler.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Facebook, kripto para cüzdanı yan kuruluşu Novi için ABD ve Guatemala’da bir pilot program başlattı.
  • Cüzdana, Google Play ve Apple App mağazalarından ulaşılabiliyor.

Coinbase bugün, Facebook’un dijital cüzdan kuruluşu Novi’nin pilot programı için kripto saklama hizmetleri sunacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Novi Cüzdanı Nedir?

Pilot uygulama, halihazırda ABD ve Guatemala’da yayınlandı. Cüzdana, Google Play ve Apple App mağazalarından ulaşılabilir. Uygulamada ve duyuruda Facebook’un uzun zamandır beklenen kripto parası Diem’den bahsedilmese de; kullanıcılar, Novi cüzdanları aracılığıyla Paxos Doları (USDP) ticareti yapmaya başlayabilecekler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Novi’de satın alınabilecek Paxos Doları, Coinbase kripto saklama hizmeti aracılığıyla mevduatta tutulur. Kullanıcılar, daha sonrasında ise dünyanın her noktasında ve her saatte güvenli bir şekilde ve hiçbir ücret ödemeden bu para ile ticaret yapabilir.

Kripto Para Cüzdanı Tamam: Peki Diem’e Ne Oldu?

2019’da Facebook ilk olarak bir kripto para cüzdanı ve “Libra” adını taşıyan bir stabil koin başlatacağını duyurdu. Bugünkü lansman farklı bir formda da olsa kripto para cüzdanı planlarını gerçeğe dönüştürdü. Peki ya stabil koin?

İki yıl önce kurulmasından bir süre sonra Libra Derneği, finans devleri PayPal, MasterCard ve eBay de dahil olmak üzere sekiz kurucu üyesini kaybetti. Libra, ayrıca ismini de değiştirme kararı aldı. Artık Facebook’un stabil koini “Diem” olarak adlandırılıyor ve şimdilik yakın tarihte herhangi bir lansman yok gibi görünüyor.

Diem, bugün yayınlanan pilot uygulamada yer almamasına rağmen Facebook tarafından yapılan bir basın açıklaması, projenin devam ettiğini doğruladı. Açıklamada, “Diem’e desteğimiz değişmedi. Düzenleyici onayı aldıktan sonra Novi’yi Diem ödeme ağına taşımayı amaçlıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Haber:  Milyarder Mike Novogratz Ripple ve Dogecoin İçin Ağır Eleştirilerde Bulundu

Bu noktada ise bir başka soru ön plana çıkıyor: Facebook destekli bir stabil koin ile ilgilenen var mı?

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar