12 Ağustos 2022, Cuma
19.7 C
İstanbul

Facebook’un Diem Testnet’inde 50 Milyon İşlem Gerçekleşti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Yaklaşan stablecoin, Diem adını almasından bir ay sonra yeni bir kilometre taşına ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Facebook’a ait stablecoin Diem testnet sürümünde 50 milyon işlem gerçekleşti.
  • Diem projesinin önceki adı “Libra” idi.
  • Diem, halka açık lansmanını 2021 yılı sonlarında yapmayı planlıyor.

Blockchain gezgini inDiem verilerine göre, Facebook destekli stablecoin projesi Diem testnet, dün 50 milyondan fazla işleme ulaştı. Bu gelişme, Diem’in eski versiyonu olan “Libra” projesinin yeniden markalaşmasından bir ay sonra gerçekleşti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Diem, Geleneksel Ödeme Yöntemlerine Alternatif Olmayı Amaçlıyor

Diem, düşük ücretli, ölçeklenebilir ve hızlı ödeme özellikleriyle geleneksel ödemeler piyasasına alternatif olmayı amaçlayan bir stablecoindir. Bir diğer deyişle, resmi para birimleri (ABD Doları) ile 1:1 esasına göre sabitlenmiş bir kripto paradır.

Diem Derneğini, kripto borsası Coinbase ve araç paylaşım devi Uber gibi diğer üyelerden oluşan bir konsorsiyum yönetiyor.

Şu anda test aşamasındaki (kripto endüstrisi dilinde “testnet”) Diem, dün geç saatlerde 50 milyondan fazla işleme ulaştı. Bu tür testler, geliştiricilerin ağ içindeki hataları halka açık bir sürümden önce azaltmasına olanak tanıyor.

Spotify, Şimdiden Diem’i Desteklediğini Duyurdu

Veriler, Diem testnet’in saniyede 3 işlemin (tps) üzerindeki ortalama bir verimle çalıştığını gösteriyor. Kulağa hızlı gelse de bu, hem Bitcoin (4.6 tps) hem de Ethereum’daki (15 tps) işlemlerden çok daha yavaş.

Testnet kullanıcıları açısından, 221.000’den fazla bireysel adres Diem ile belirli bir kapasitede etkileşime girdi. Bunlardan tek bir adres 100 milyondan fazla LBR (Diem üzerinde çalışan tokenler) tutarken, 50’yi aşkın adreste ise 820 LBR tutuyor.

Toplamda, en iyi 100 cüzdandan 57’si 29 LBR’yi tutarken, diğerlerinin her biri tek bir LBR tutuyor.

İlgili Haber:  Vermont, BlockFi'nin Bitcoin Tasarruf Hesaplarına Karşı Dava Açan Dördüncü Eyalet Oldu

Diem, halka açık lansmanını, daha önceki raporlarda olduğu gibi, 2021’in sonlarında yapmayı planlıyor. Bu arada stablecoin halihazırda alıcılarını buldu. Dijital müzik platformu Spotify, ödeme bölümünü şimdiden Diem stablecoini ile güçlendirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar