8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Fantom, Toplam Kilitli Değerde Avalanche ve Solana’yı Geçti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Ethereum rakibi Fantom (FTM), kripto piyasasında düşüş yaşanırken yeni rekorlar kırıyor.

Binance indirim kodu

Fantom blok zinciri üzerindeki toplam kilitli değer (TVL) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fantom, DeFi, merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) ve kurumsal uygulamalar için ölçeklenebilir bir blok zinciri platformu olma iddiasıyla yola çıktı.

Fantom blok zinciri üzerinde Nisan 2021’de 2.90 milyon dolarlık TVL varken, o günden bugüne %362’nin üzerinde şaşırtıcı bir artışla 10.51 milyar dolarlık TVL ile rekor seviyeye ulaştı.

blank

Bir blok zincirinin veya DeFi protokolünün üzerindeki toplam kilitli değer (TVL), akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL, ağa kilitlenen teminat tutarının varlıkların o anki değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır.

TVL’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Fantom, diğer Ethereum rakipleri Avalanche (AVAX) ve Solana’yı (SOL) geçerek toplam kilitli değerde dördüncü en büyük blok zinciri olmayı başardı.

Bu haberin girildiği esnada sıralama aşağıdaki şekildeydi;

  1. Ethereum – 145 milyar dolar
  2. Terra – 18 milyar dolar
  3. BSC – 15 milyar dolar
  4. Fantom – 14 milyar dolar
  5. Avalanche – 13 milyar dolar
  6. Solana – 8 milyar dolar

Fantom’un TVL rakamının artması yakın zamanda büyük balinaların toplu FTM satın almasıyla bağlantılı olabilir. Balina izleme platformu WhaleStats’ın raporuna göre, son 24 saatte balinalar tarafından en çok satın alınan altcoinlerden biri FTM. Yine WhaleStats’a göre Ethereum balinaları 124.64 milyon dolardan fazla FTM tutuyor.

blank

DeFi alanındaki yarış kızışıyor. Bugün yayınladığımız bir başka haberde Ethereum’un DeFi alanındaki pazar hakimiyetini kaybetmeye başladığını yazmıştık. Ethereum’un en büyük rakipleri arasında Terra, BSC, Avalanche, Solana ve Fantom geliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar