6 Ağustos 2022, Cumartesi
24.7 C
İstanbul

Fast Food Devi McDonald’s Bitcoin ile Ödeme Almaya Başladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 11 ay önce

Binance indirim kodu

El Salvador’un Bitcoin (BTC)’i resmi para birimi olarak yasallaştıran ilk ülke olmasıyla beraber, El Salvador’daki McDonald’s şubeleri Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı.

Binance indirim kodu

McDonald’s, El Salvador’da Bitcoin ile Ödeme Almaya Başladı

Bitcoin Magazine gazetecisi Aaron van Wirdum, attığı Tweet’inde şöyle dedi: “San Salvador’daki bir McDonald’s girdim ve kahvaltım için ödemeyi BTC ile yapıp yapamayacağımı sordum. Dürüst olmak gerekirse kendimi tamamen bir hayır cevabına hazırlamıştım. Fakat sıkı durum! Bana üzerinde bir QR kod bulunan bir bilet verdiler. QR kodu okuttuğumda telefonum beni ödeme yapabileceğim bir Lightning faturasına yönlendirdi. Şimdi ise kahvaltımın tadını çıkarıyorum!

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ülke Bitcoin ile ödeme kabul etmelerini tüm iş yerlerine emretse de, bazı uzmanlar, yasanın hayata geçtiği dönemde büyük şirketlerin BTC ile ödemeleri sistemlerine entegre edip edemeyeceği konusunda şüpheci davranıyordu.

Bitcoin ile ödeme işlemcisi şirketi OpenNode’un büyümeden sorumlu yetkilisi Julie Landrum şu açıklamayı yaptı: “Ülkenin BTC yasasının operasyonel bir başarı haline gelmesi için McDonald’s ile çalışmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Bunun, dünyanın en popüler ve başarılı fast food zinciri ile çalışarak, düşük değerli, yüksek hacimli günlük işlemler için Lightning ağının gücünü gösterebilmek için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Bu gelişme ile birlikte Bitcoin ekonomisinin büyümesini sağlayabilmek için büyük bir dönüm noktasına eriştiğimizi düşünüyorum.

El Salvador’un çığır açan Bitcoin yasası, dün erken saatlerde hayata geçmişti. BTC’nin para birimi olarak yasallaşması, aslına bakılırsa Bitcoin’in gerçekten de sürdürülebilir bir para birimi olup olmadığı konusunda bir test görevi görecek. Kripto para savunucuları, 7 Eylül tarihinin BTC için yeni bir çağ açacağını düşünüyor ve diğer ülkelerin de El Salvador’u takip edeceğini umuyor.

İlgili Haber:  Araştırmalara Göre Kurumsal Yatırımcılar, DeFi Sektörüne Hızla Giriş Yapıyor

El Salvador’un Bitcoin yasası ülke vatandaşları tarafından pek de heyecanlı karşılanmamıştı. Düşük gelirli bir Orta Amerika ülkesi olan El Salvador’da halkın büyük bir çoğunluğunun banka hesaplarına ya da internete erişimi bulunmuyor. Bununla birlikte BTC yasasının daha geniş kitlelerce benimsenmesini isteyen El Salvador hükümeti, Bitcoin cüzdanı Chivo’yu indiren tüm vatandaşlarına 30 dolarlık BTC hediye etmişti. Bu adımın, halka BTC’yi sevdirmesi amaçlanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar