18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

FCA Başkanı, Ethereum Max Reklamı Yapan Kim Kardashian’ı Sert Bir Şekilde Eleştirdi!

Önemli Gelişmeler

Birleşik Krallık Mali Tutum Otoritesi (FCA) tarafından yayınlanan bir yazıda, ünlü influencer Kim Kardashian, kripto para dolandırıcılığı ile ilgili örnekler arasında yer aldı.

blank

Birleşik Krallıklı Yetkili, Spekülatif Bir Tokenin Reklamını Yapan Kim Kardashian’ı Eleştirdi

Haziran ayında Kardashian, yatırım tavsiyesi olmadığını söylediği bir hikayeyi Instagram’da paylaştı. Kardashian, takipçilerinden EthereumMax adındaki kripto paraya bir göz atmalarını istedi. Kardashian’ın online ve sosyal medya alanındaki etkisi de azımsanamayacak kadar büyük görünüyor. Ünlü ismin Instagram’da 228 milyon adet, Twitter üzerinde 69 milyon adet ve Facebook üzerinde ise 33 milyon adet takipçisi bulunuyor.

blank

EthereumMax, 2021 yılının Mayıs ayında, kimliği bilinmeyen geliştiriciler tarafından başlatılan bir projeydi. Tokenin web sitesinde, geliştirilmekte olan bir NFT platformundan ve her işlemin %6’sının, eMax tokenini cüzdanında bulunduran yatırımcılara geri ödendiğinden bahseden bir takım bilgiler bulunuyor. Ancak bu vaatler yalnızca belirsiz açıklamalar ile sunuluyor ve işlemlerin nasıl gerçekleştiğine dair bilgiler bulunmuyor. Kripto paranın fiyatı, 30 Mayıs tarihinde zirve yapmasının ardından %50’nin üzerinde değer kaybetti. İsim benzerliğine rağmen, EthereumMax’ın Ethereum kurucularıyla herhangi bir bağlantısı yok. Token şu anda 109.000 kişilik bir yatırımcı ekibi olduğunu iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Birleşik Krallık mali denetleyicisi FCA başkanı Charles Randell, yayınladığı son yazısında, görece bilinmeyen ve denetime tabii olmayan bir token olan EthereumMax’ın reklamını yapan Kardashian üzerinden bir örnek verdi.

Ethereum Max Piyasadaki Yüzlerce Spekülatif Tokenden Yalnızca Biri

Token regülasyonundan ve yatırımcıların kripto para dolandırıcılığından nasıl korunacağına dair konuşan Randell şöyle dedi: “Bunun sonucunda da Kim Kardashian’a gelelim. Bu isim 250 milyon kişilik Instagram kitlesine ‘Ethereum Max Topluluğuna’ katılma çağrısında bulunduğunda aslına bakılırsa tarih boyunca yaşanmış en büyük finansal reklamı yapmış olabilir. Instagram kurallarına göre bunun bir reklam olduğunu belirtti. Ancak Ethereum Max’ın (Ethereum ile karıştırılmasın), yaklaşık bir ay önce kimliği belirsiz geliştiriciler tarafından oluşturulan spekülatif bir token olduğundan bahsetmedi. İnsanlar ‘fırsat kaçırma korkusu’ nedeniyle, bazen favori fanlarına belirli bir ücret karşılığında ihanet etmeye hazır olan influencer’lara da inanarak kripto para balonuna katılıyor. Bu token de kripto para borsalarını dolduran yüzlerce spekülatif tokenlerden biri.”

İlgili Haber:  İngiltere Mali Düzenleyicisi, Kripto Paraları “Dizginlemenin” Üç Yolunu Açıkladı

Bununla birlikte Kardashian’ın reklamının eMax fiyatında neredeyse hiçbir etki göstermediğini de belirtmek gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend