6 Ağustos 2022, Cumartesi
24.7 C
İstanbul

FCA Başkanı, Ethereum Max Reklamı Yapan Kim Kardashian’ı Sert Bir Şekilde Eleştirdi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Birleşik Krallık Mali Tutum Otoritesi (FCA) tarafından yayınlanan bir yazıda, ünlü influencer Kim Kardashian, kripto para dolandırıcılığı ile ilgili örnekler arasında yer aldı.

Binance indirim kodu

Birleşik Krallıklı Yetkili, Spekülatif Bir Tokenin Reklamını Yapan Kim Kardashian’ı Eleştirdi

Haziran ayında Kardashian, yatırım tavsiyesi olmadığını söylediği bir hikayeyi Instagram’da paylaştı. Kardashian, takipçilerinden EthereumMax adındaki kripto paraya bir göz atmalarını istedi. Kardashian’ın online ve sosyal medya alanındaki etkisi de azımsanamayacak kadar büyük görünüyor. Ünlü ismin Instagram’da 228 milyon adet, Twitter üzerinde 69 milyon adet ve Facebook üzerinde ise 33 milyon adet takipçisi bulunuyor.

Binance indirim kodu

EthereumMax, 2021 yılının Mayıs ayında, kimliği bilinmeyen geliştiriciler tarafından başlatılan bir projeydi. Tokenin web sitesinde, geliştirilmekte olan bir NFT platformundan ve her işlemin %6’sının, eMax tokenini cüzdanında bulunduran yatırımcılara geri ödendiğinden bahseden bir takım bilgiler bulunuyor. Ancak bu vaatler yalnızca belirsiz açıklamalar ile sunuluyor ve işlemlerin nasıl gerçekleştiğine dair bilgiler bulunmuyor. Kripto paranın fiyatı, 30 Mayıs tarihinde zirve yapmasının ardından %50’nin üzerinde değer kaybetti. İsim benzerliğine rağmen, EthereumMax’ın Ethereum kurucularıyla herhangi bir bağlantısı yok. Token şu anda 109.000 kişilik bir yatırımcı ekibi olduğunu iddia ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Birleşik Krallık mali denetleyicisi FCA başkanı Charles Randell, yayınladığı son yazısında, görece bilinmeyen ve denetime tabii olmayan bir token olan EthereumMax’ın reklamını yapan Kardashian üzerinden bir örnek verdi.

Ethereum Max Piyasadaki Yüzlerce Spekülatif Tokenden Yalnızca Biri

Token regülasyonundan ve yatırımcıların kripto para dolandırıcılığından nasıl korunacağına dair konuşan Randell şöyle dedi: “Bunun sonucunda da Kim Kardashian’a gelelim. Bu isim 250 milyon kişilik Instagram kitlesine ‘Ethereum Max Topluluğuna’ katılma çağrısında bulunduğunda aslına bakılırsa tarih boyunca yaşanmış en büyük finansal reklamı yapmış olabilir. Instagram kurallarına göre bunun bir reklam olduğunu belirtti. Ancak Ethereum Max’ın (Ethereum ile karıştırılmasın), yaklaşık bir ay önce kimliği belirsiz geliştiriciler tarafından oluşturulan spekülatif bir token olduğundan bahsetmedi. İnsanlar ‘fırsat kaçırma korkusu’ nedeniyle, bazen favori fanlarına belirli bir ücret karşılığında ihanet etmeye hazır olan influencer’lara da inanarak kripto para balonuna katılıyor. Bu token de kripto para borsalarını dolduran yüzlerce spekülatif tokenlerden biri.”

İlgili Haber:  2.000'in Üzerinde Bitcoin Çalan Adama 571 Milyon Dolar Ceza Verildi

Bununla birlikte Kardashian’ın reklamının eMax fiyatında neredeyse hiçbir etki göstermediğini de belirtmek gerekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar