7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

FCA CEO’su: “Kripto Para Yatırımcıları, Tüm Paralarını Kaybedebilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) CEO’su Nikil Rathi, dün Londra’da yaptığı bir konuşmada kripto para endüstrisine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • FCA CEO’su Nikil Rathi, kripto para endüstrisi hakkındaki endişelerini yineledi.
  • FCA, yıl boyunca kripto para endüstrisini hedef aldı ve yatırımcıları kripto varlıklarındaki riskler konusunda defalarca uyardı.

FCA CEO’su Nikil Rathi, Londra’da yaptığı bir konuşmada, kripto para yatırımcılarının tüm paralarını kaybedebileceğini dile getirdi.

Binance indirim kodu

“Yatırımcılar, Tüm Paralarını Kaybetmeye Hazır Olmalı”

Dün Londra’daki Mansion House’da yaptığı konuşmada Rathi, “Hepinizin bildiği gibi, kripto para yatırımcılarını tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiği konusunda defalarca uyardık.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Rathi, FCA’nın “yavaş hareket ettiği” ve “isteksiz davrandığı” için eleştirildiğini; ancak bunun değiştiğini ve FCA’nın “ciddi tehditlere karşı çok daha katı bir yaklaşım uyguladığını da sözlerine ekledi.

Rathi’nin yorumları, FCA tarafından Ocak ayından bu yana kripto endüstrisi üzerinde uygulanan yoğun bir baskı ve inceleme sürecinin ardından geldi.

FCA ve Kripto Para İlişkisi

FCA, 2021’in hemen başında, yatırımcıların kripto para ticareti yaparken akıllarında tutmaları gereken “beş tehlikenin” listesini yayınladı.

FCA, bu beş tehlikeyi; tüketici koruması eksikliği, fiyat değişkenliği, ürün karmaşıklığı, ücretler ve yanıltıcı pazarlama materyalleri olarak açıkladı.

FCA o zaman yaptığı açıklamada, “Kripto varlıklara veya bunlarla bağlantılı ürünlere yatırım yapmak, genellikle yatırımcıların parasıyla çok yüksek riskler aldığı anlamına gelir. Tüketiciler, bu tür ürünlere yatırım yaparsa, tüm paralarını kaybetmeye hazır olmalıdırlar.” ifadelerini kullandı.

FCA ve Binance

Bu açıklamadan iki ay sonra da FCA, kripto para işletmeleri üzerinde çok daha sert düzenleyici baskılar uygulamaya başladı.

Mart ayında yapılan bir duyuruda FCA, kripto firmalarının artık finans dünyasında yaygın bir fenomen olduğunu; ancak her birinin “yıllık finansal suç raporları” sunmalarının da gerekli olduğunu belirtti.

İlgili Haber:  Twitter CFO'su: “Bitcoin ve Kripto Para Piyasası Şu Anda Yatırım Yapılamayacak Kadar Dalgalı”

Bu yaz aylarında ise FCA, dikkatini kripto endüstrisinin en bilinen ve en çok kullanılan kripto borsası olan Binance’ye çevirdi ve borsa hakkında çeşitli tüketici uyarıları yayınladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar