18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

FCA CEO’su: “Kripto Para Yatırımcıları, Tüm Paralarını Kaybedebilir!”

Önemli Gelişmeler

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) CEO’su Nikil Rathi, dün Londra’da yaptığı bir konuşmada kripto para endüstrisine dair önemli açıklamalarda bulundu.

blank

Haberin Özeti

  • FCA CEO’su Nikil Rathi, kripto para endüstrisi hakkındaki endişelerini yineledi.
  • FCA, yıl boyunca kripto para endüstrisini hedef aldı ve yatırımcıları kripto varlıklarındaki riskler konusunda defalarca uyardı.

FCA CEO’su Nikil Rathi, Londra’da yaptığı bir konuşmada, kripto para yatırımcılarının tüm paralarını kaybedebileceğini dile getirdi.

blank

“Yatırımcılar, Tüm Paralarını Kaybetmeye Hazır Olmalı”

Dün Londra’daki Mansion House’da yaptığı konuşmada Rathi, “Hepinizin bildiği gibi, kripto para yatırımcılarını tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiği konusunda defalarca uyardık.” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Rathi, FCA’nın “yavaş hareket ettiği” ve “isteksiz davrandığı” için eleştirildiğini; ancak bunun değiştiğini ve FCA’nın “ciddi tehditlere karşı çok daha katı bir yaklaşım uyguladığını da sözlerine ekledi.

Rathi’nin yorumları, FCA tarafından Ocak ayından bu yana kripto endüstrisi üzerinde uygulanan yoğun bir baskı ve inceleme sürecinin ardından geldi.

FCA ve Kripto Para İlişkisi

FCA, 2021’in hemen başında, yatırımcıların kripto para ticareti yaparken akıllarında tutmaları gereken “beş tehlikenin” listesini yayınladı.

FCA, bu beş tehlikeyi; tüketici koruması eksikliği, fiyat değişkenliği, ürün karmaşıklığı, ücretler ve yanıltıcı pazarlama materyalleri olarak açıkladı.

FCA o zaman yaptığı açıklamada, “Kripto varlıklara veya bunlarla bağlantılı ürünlere yatırım yapmak, genellikle yatırımcıların parasıyla çok yüksek riskler aldığı anlamına gelir. Tüketiciler, bu tür ürünlere yatırım yaparsa, tüm paralarını kaybetmeye hazır olmalıdırlar.” ifadelerini kullandı.

FCA ve Binance

Bu açıklamadan iki ay sonra da FCA, kripto para işletmeleri üzerinde çok daha sert düzenleyici baskılar uygulamaya başladı.

Mart ayında yapılan bir duyuruda FCA, kripto firmalarının artık finans dünyasında yaygın bir fenomen olduğunu; ancak her birinin “yıllık finansal suç raporları” sunmalarının da gerekli olduğunu belirtti.

İlgili Haber:  Hedge Fonları, Önümüzdeki 5 Yıl İçinde Kripto Paraya Daha Fazla Yatırım Yapacak

Bu yaz aylarında ise FCA, dikkatini kripto endüstrisinin en bilinen ve en çok kullanılan kripto borsası olan Binance’ye çevirdi ve borsa hakkında çeşitli tüketici uyarıları yayınladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend