3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Fed Başkanı Jerome Powell Bitcoin Bombası için Hazırlandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

11.400 dolar civarında seyreden bitcoin fiyatı, Square’in 50 milyon dolarlık bitcoin satın alması ve piyasayı fazla hareket ettirememesi gibi çığır açan duyurularla son aylarda hisse senedi piyasalarına paralel olarak geniş bir şekilde işlem görüyor..

Binance indirim kodu

Şimdi, Bitcoin yatırımcıları, Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) yıllık toplantısında sınır ötesi ödemeler ve dijital para birimleri üzerine bir panelin parçası olarak konuşacak olan Federal Rezerv başkanı Jerome Powell ile bekledikleri sinyali alabilirler.

Binance indirim kodu

IMF geçen hafta sonlarında yaptığı duyuruya göre, 19 Ekim Pazartesi günü sabah saat 8.00’de başlayacak olan canlı akış panelinde, “sınır ötesi” dijital para birimlerinin “yararları ve riskleri” ile bunların politika sonuçlarını tartışacağını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Pazar analiz firması Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, Telegram aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Bu IMF web yayını kripto topluluğunda büyük ölçüde bekleniyor ve başkanın katılımı, geleneksel finansta önemi hakkında çok şey söylüyor,” dedi ve ekledi: “Merkez bankası dijital para birimleri açık nedenlerle paramızı yönetenlerin akıllarında ve dudaklarında giderek daha fazla yer aldı. ”

Bitcoin ve kripto tüccarı Scott Melker, Twitter üzerinden “Kesinlikle dikkat edeceğim” dedi.

Fed başkanı Powell’a panelde katılacak olan Uluslararası Ödemeler Bankası’nın genel müdürü Agustín Carstens; Nor Shamsiah, Bank Negara Malaysia’nın yöneticisi ve Suudi Arabistan Para Otoritesi’nin yöneticisi Ahmed Abdulkarim Alkholifey. Panel, IMF genel müdürü Kristalina Georgieva tarafından yönetilecek.

Bu yılın Şubat ayında Powell, Kongre önündeki tanıklık sırasında dijital para birimlerinin potansiyel gücünü kabul edince Bitcoin piyasasını hareket ettirmişti.

Powell, çoğu büyük merkez bankası tarafından çok riskli kabul edildikten sonra geçen yıl neredeyse varlığını yitirmiş bir dijital para projesi olan Facebook’un Libra’sının, dijital bir para biriminin “oldukça hızlı” ve bir anda gelebileceği bir “uyandırma çağrısı” olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  Square, Yılın İlk Çeyreğinde Bitcoin’den 75 Milyon Dolar Kâr Elde Etti

Çin’den gelişmeler

Bu arada Çin, dijital yuanını geliştirmeye devam ediyor. Çin’den gelen raporlar, lansmanının yakın olabileceğine işaret ediyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar