8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Fed Başkanı Jerome Powell’dan Dogecoin ile İlgili Önemli Açıklamalar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fed Başkanı Jerome Powell, DOGE ve GameStop ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kripto paranın fiyatı Nisan ayında %469 oranından yükselmişti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Dogecoin (DOGE) fiyatındaki ani artış ile ilgili açıklamalarda bulundu.
  • Powell, bazı şeylerin “biraz köpürtüldüğünü” öne sürdü.

Son aylardaki piyasa lideri Bitcoin ve Ethereum olarak tanımlansa bile, 2021 başından bu yana ciddi oranda yükseliş yaşayan en önemli kripto paralardan biri DOGE. Yıllar önce şaka amaçlı olarak üretilmiş olan Dogecoin, şimdilerde en değerli kripto paralar arasında yer alıyor.

Binance indirim kodu

Dogecoin Fiyatı “Köpürtüldü”

ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell tarafından dün düzenlenen bir basın toplantısında, Yahoo Finance muhabiri Brian Cheung, GameStop ve Dogecoin gibi varlıklarda yaşanan ani fiyat artışları ile ilgili yorum talebinde bulundu. Cheung, böyle çılgın fiyat dalgalanmaları göz önüne alındığında, Fed’in finansal istikrar konusunda endişeli olup olmadığını sordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Powell, soruya, “Varlık fiyatlarının bir kısmı yüksek. Sermaye piyasalarında biraz köpürtülmüş şeyler görüyorsunuz. Bu bir gerçek. Ayrıca para politikasıyla hiçbir ilgisi olmadığını söylemeyeceğim; ama aynı zamanda aşılama ve ekonominin yeniden açılmasıyla muazzam bir ilgisi var.” diye cevap verdi.

“Köpürtülmek”, bir varlık fiyatının, gerçek değeriyle uyumlu olmadığını ifade eden bir finans terimidir. Genellikle bir varlığın fiyatı hedef değerinin üzerine çıktığında kullanılır. Bu, bir piyasa balonunun patlamasının habercisi olabilir.

DOGE’da Rekor Artış

Powell’ın görüşüne göre, ABD para politikası – düşük faiz oranları ve yakın zamandaki Covid-19 teşvik ödemeleri de dahil olmak üzere – bu tür varlık değeri artışlarında etkin rol oynadı.

Dogecoin değeri, Ocak ayında 0.01 Dolar seviyesinde idi. Bu değer, Nisan ayında 0.42 Dolar’a kadar yükseldi. Tesla CEO’su Elon Musk ve Dallas Maverick sahibi Mark Cuban tarafından atılan destek tweetleri de Dogecoin’in yükselişini hızlandırdı.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Kripto Piyasa Hakimiyeti %51'e Geriledi

Nomics’ten alınan verilere göre Dogecoin son bir ayda %469 değerinde arttı ve şu anda 0.31 Dolarlık bir fiyattan işlem görüyor. Bu, kripto paranın Ocak ayı fiyatına göre 31 katlık bir artış anlamına geliyor.

Köpürtülmüş veya değil; kesin olan bir şey varsa o da Dogecoin’e yatırım yapan çok sayıda kripto para kullanıcısı olduğudur.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar