8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Fed Başkanından Kripto Paralarla İlgili Olumlu Açıklamalar: “Finansal İstikrar İçin Bir Risk Değil”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fed Başkanı Jerome Powell geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada kripto para endüstrisine dair olumlu görüşlerini dile getirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Fed Başkanı Jerome Powell kripto para endüstrisine dair olumlu açıklamalarda bulundu.
  • Powell, “Stabil coinler, düzgün bir şekilde düzenlenirlerse, finansal sistemin yararlı, verimli ve tüketiciye hizmet eden bir parçası olabilir.” dedi.

Fed Başkanı Jerome Powell kripto para endüstrisine dair olumlu açıklamalarda bulundu. Powell, “Stabil coinler, düzgün bir şekilde düzenlenirlerse, finansal sistemin yararlı, verimli ve tüketiciye hizmet eden bir parçası olabilir.” dedi.

Binance indirim kodu

Fed Başkanından Stabil Coin Açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, kripto para alanındaki gelişmeleri izlediklerini; ancak kripto para endüstrisini ABD ekonomisi için bir “finansal istikrar endişesi” olarak görmediklerini belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Powell konu ile ilgili açıklamasında, “Stabil coinler, düzgün bir şekilde düzenlenirlerse, finansal sistemin yararlı, verimli ve tüketiciye hizmet eden bir parçası olabilir. Şu anda değiller. Özellikle var olan çok büyük teknoloji ağlarından biriyle ilişkilendirilirlerse ölçeklenme potansiyeline sahipler.” ifadelerini kullandı.

2012’den beri Fed’in yönetim kurulunda ve 2018’den beri de Başkanlık koltuğunda görev yapan Powell, ABD Başkanı Joe Biden ile birlikte 2026’ya kadar aynı görevde kalmayı umuyor.

Kripto Paralar “Riskli” Olmaya Devam Ediyor

Fed başkanı, kripto endüstrisinin şu anda ABD için bir finansal istikrar endişesi olmadığını söylese de; spekülatif varlıklar olarak kullanılan coinleri “riskli” ve “temel desteksiz” olarak nitelendirmeye devam etti. Powell daha önce de stabil coinlerin düzenlenmesi gerektiğini dile getirerek kripto endüstrisine dair endişelerini paylaşmıştı.

Powell, Eylül ayında yaptığı açıklamada “Stabil coinler, banka mevduatları gibidir; ancak bir dereceye kadar düzenleyici çerçevenin dışındadır ve bu yüzden düzenlenmeleri gerekir.” ifadelerini kullanmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar