30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Fed Kararının Ardından Bitcoin Fiyatında Artış Yaşanıyor: Kripto Para Piyasasında Son Durum

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı ve kripto para piyasası, ABD Federal Rezerv’in (Fed) 2022’de en az üç kez faiz oranı artışı olabileceğine yönelik öngörüsünü açıklamasının ardından yükseliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Fed şu anda %0’a yakın seyreden faiz oranlarını 2022’de en az üç kez artırmayı planladığını duyurdu.
  • Fed açıklamalarının ardından Bitcoin fiyatı 49.500 Dolara ulaştı.
  • Altcoin piyasasında da son 24 saatte işler yolunda görünüyor.

Federal Rezerv geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, para arzını artırmak için tahvil satın aldığı pandemi teşvik programını planladığından daha hızlı bir şekilde ve aşamalı olarak kaldırmaya başlayacağını belirtti. Fed ayrıca şu anda %0’a yakın seyreden faiz oranlarını 2022’de en az üç kez artırmayı planladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Fed Kararının Bitcoin Fiyatı Üzerindeki Etkisi

Son kararlar, Fed’in uzun vadeli %2 hedefini aşan enflasyonu yumuşatmayı amaçlıyor. Ancak hisse senedi fiyatları yükseldikçe bunun kısa vadede de etkileri oluyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Haberlerin ardından kripto para fiyatları da yükselişe geçti. Bitcoin fiyatı yalnızca birkaç saat içinde 47.000 Dolar seviyesinden 49.500 Dolara kadar tırmanmayı başardı. Ethereum da 3.700 Doların altından tekrar 4.000 Dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bu süreçte kripto para piyasasının toplam değeri de %4’ün üzerinde arttı.

Altcoin Piyasası Ne Durumda?

Altcoin piyasasında genel olarak son 24 saatte işler yolunda seyrediyor. Son aylarda popülerlik kazanan Solana blok zincirinin yerel tokeni SOL bu süreçte yaklaşık %10 değer kazanarak 180 Dolar seviyesinin üzerine çıktı. SOL şu dakikalarda ise 183 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Geçtiğimiz gün ayrıca Cardano (ADA) yaklaşık %5 değer kazanarak 1.32 Dolar, Avalanche (AVAX) %16 değer kazanarak 105 Dolar, Terra (LUNA) %10 değer kazanarak 64 Dolar ve Ripple (XRP) da %4 değer kazanarak 0.83 Dolar fiyatına yükseldi.

İlgili Haber:  Güney Kore, Kriptoda Kara Para Aklamaya Yönelik Yeni Cezalar Getiriyor

49.500 Dolara kadar tırmanmasının ardından Bitcoin ise şu dakikalarda 49.200 Dolar fiyatında işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar